Що робити, якщо ваш телефон зламали віддалено

UPG

Як на iPhone, так і на Android, є кілька загальних ознак, які можуть свідчити про несанкціоноване втручання в систему.

Як зрозуміти, що телефон зламали:

 1. Різке зростання використання даних без видимих ​​причин.
 2. Швидке розрядження батареї.
 3. Повільний запуск програм.
 4. Випадкові перезавантаження пристрою.
 5. Спливаючі вікна з підозрілим вмістом.
 6. Поява нових іконок додатків без вашої згоди.
 7. Дивні телефонні дзвінки в історії дзвінків.
 8. Незвичайна активність у пов’язаних з телефоном облікових записах.

Однак не варто відразу впадати в паніку, тому що не всі ці симптоми обов’язково означають зламування. Наприклад, повільне завантаження програм може бути пов’язане з низькою продуктивністю пристрою або застарілою версією програми, яка потребує оновлення.

Але якщо ви помічаєте несанкціоновані операції на своїх фінансових рахунках, відкритих з вашого телефону, це практично наводить на думку, що хтось має доступ до вашого пристрою.

Ще один спосіб перевірити, чи зламано ваш пристрій – запустити антивірусне сканування. Це допоможе виявити та видалити будь-які підозрілі процеси.

Звісно, ​​хакери постійно удосконалюють свої методи. Існують трояни, які можуть виявити роботу антивірусу та швидко припинити свою активність або відійти. Однак у повсякденному житті такі складні механізми рідко зустрічаються. Їх використовують просунуті хакери для конкретних цілей.

Що робити, якщо зламали телефон, і ви це виявили

Якщо у вас є підстави вважати, що ваш мобільний телефон зазнав хакерської атаки, найбільш рекомендована дія буде скинути всі налаштування до заводських (цей процес описаний тут для Android і тут для iPhone).

Скидання до заводських налаштувань повністю очистить пам’ять пристрою, видалити всі файли користувача, програми та персоналізацію, при цьому відновлення даних буде неможливо.

Однак, якщо такий радикальний підхід вам не підходить, є й інші методи:

 1. Перш ніж скидати налаштування, спробуйте видалити програми, які ви не встановлювали своїми руками. Це може позбавити хакерів доступу до телефону, але цей шанс невеликий. Ймовірно, шкідливі програми вже зробили свою роботу, і їхнє видалення не змінить ситуацію.
 2. Встановіть антивірусну програму. Воно допоможе виявити небезпечні програми та процеси, а також захистить ваш пристрій від майбутніх загроз.
 3. Обов’язково повідомте своїм контактам, що ваш телефон був зламаний. Попросіть їх не відкривати повідомлення, надіслані з вашого облікового запису, та не реагувати на прохання надати гроші, проголосувати за посиланням тощо.
 4. Необхідно змінити всі паролі від облікових записів, включаючи пароль від самого пристрою, соціальних мереж, облікового запису Apple ID або Google, електронної пошти та фінансових сервісів.

Сподіваємося, тепер ви зрозуміли, що робити, якщо зламали телефон Андроїд або Айфон, і це не викликає паніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я