Смартфон Nokia XR20, що вийшов два роки тому, виявився для HMD Global настільки “неформатним”, що я навіть почав сумніватися в появі його спадкоємця. Погодьтеся самі, далеко не кожному іменитому бренду вдається закріпитися в цьому незвичному сегменті: крім Samsung, Motorola і локальних фірм, на кшталт Kyocera і Fujitsu, більше нікого згадати.
Але фінсько-китайська компанія, яка поки ще володіє правами на ім’я Nokia, вирішила експеримент продовжити, завдяки чому на світ з’явилося друге покоління з логічним ім’ям XR21. Воно має той самий суворий ударостійкий корпус, який має такий вигляд, ніби на смартфон просто вдягли товстий чохол. Рівень захисту від пилу і вологи підвищився з IP68 до IP69K – тепер апарат можна мити гарячою водою під тиском (наприклад, струменем з крана або Керхера). Габарити і маса, на подив, адекватні: 168 x78.58 x10.45 мм і 231 грам.
Екран відповідає середньому класу: тут використовується IPS-матриця з діагоналлю 6.49 дюймів, роздільною здатністю FullHD+ і частотою розгортки 120 Гц. Захисне скло – Gorilla Glass Victus. Процесор нудний, але хоча б потужний – Snapdragon 695. Зйомку відео в 4K у нас знову відібрали, зате дали хорошу продуктивність і високі налаштування графіки в іграх (хтозна, яке дозвілля у власників подібних телефонів!). Пам’яті у XR21 не так вже й багато (6/128), благо що слот для карти MicroSD є.
Камери традиційно для “броньовичка” не дуже: основна на 64 МП без стабілізації, широкоуогольна на 8 МП і 16-мегапіксельна фронталка. Батарейка має ємність 4800 мАг і підтримує швидку 33-ватну зарядку. Про наявність бездротової зарядки нічого не відомо, хоча у попередника XR20 вона була. Заявлена підтримка eSIM, Wi-Fi 6, NFC і Bluetooth 5.1. Присутні стереодинаміки і роз’єм для навушників. В якості системи стоїть торішній Android 12, що для HMD Global, яка колись обіцяла найсвіжішу операційну систему і кілька років оновлень, виглядає навіть смішно.
На сьогодні Nokia XR21 почав продаватися тільки на Туманному Альбіоні, де коштує не так вже й дорого – 500 фунтів стерлінгів (~25 тисяч гривень). Купуючи такий смартфон, ви платите не тільки за ілюзорний імідж бренду, а й за реальний захист і таку-сяку відсутність компромісів. Сюди б ще бездротову зарядку, і вийшов би чудовий “броньовик”. Ех, ніщо не ідеальне в цьому світі!
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…