Смартфони

Як захистити свій смартфон від стеження: інструкція для iPhone та Android

Share
Час читання: 3 хв.

Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю на увазі, що хтось вже зламав твій пристрій, але сучасні технології мають свої вразливості, через які хакери можуть непомітно стежити за тобою. І що цікаво, дуже часто вони зловживають саме нашими власними даними. Можливо, це і звучить страшно, але насправді, ти навіть не помітиш цього, поки хтось не почне копати твої повідомлення або паролі.

Що варто знати

Зазвичай основними цілями хакерів стають смартфони, тому що ми носимо їх всюди, і на них зберігаються абсолютно всі важливі дані. Так, це й фотографії, і повідомлення, і ще гірше — паролі від твоїх акаунтів, банківських карт або коди підтверджень, через які легко можна отримати доступ до твоїх фінансів. Хоча вкрасти все це складно — сьогодні більшість телефонів захищені сканером відбитка пальця або розпізнаванням обличчя, але хакери все одно знаходять свої шляхи. Проблема в тому, що ми не завжди думаємо про те, наскільки безпечні наші паролі чи які сайти відвідуємо.

Злочинці мають доступ до баз даних з мільярдами облікових записів. І вони реально можуть захопити більше, ніж просто твої контакти або фото котика. Хакери можуть стежити за тобою, прослуховувати розмови, а інколи навіть зламати пристрій. І антивірус від цього не застрахує. Здається, що це малоймовірно, але є ознаки, що варто звернути на них увагу, і сьогодні я розповім, як перевірити, чи хтось стежить за твоїм телефоном.

Якщо ти помітив на своєму смартфоні швидку розрядку батареї або пристрій нагрівається, навіть коли ти не користуєшся ним активно, це може бути знаком того, що в фоновому режимі працюють підозрілі програми. Це може бути шпигунське програмне забезпечення, яке використовує ресурси твого телефона для збору і відправлення даних. Якщо ще й витрата даних стала раптово дуже високою — це вже привід для хвилювання. Точно так само, якщо на твоїй телефонній лінії під час дзвінків з’являються дивні шуми або клацання, може бути, що хтось намагається прослуховувати твої розмови. І, до речі, якщо починаєш отримувати повідомлення від невідомих номерів, з дивними кодами або лінками — це може бути також спроба взламати твої дані.

Щоб перевірити, чи не підслуховують твої розмови або не слідкують за тобою, можна застосувати кілька перевірених методів. Наприклад, на смартфонах Android можна перевірити, чи не включена переадресація дзвінків, ввівши команду *#21#, і подивитись, чи не перенаправляються твої дзвінки або повідомлення кудись, де їх може перехопити хтось інший. На айфонах можна перевірити налаштування Siri, оскільки цей голосовий помічник може записувати та відправляти дані на сервери Apple. Якщо відключити відповідні опції, це значно обмежить можливості шпигунів.

До того ж варто уважно ставитись до дозволів додатків. Багато з них запитують доступ до функцій телефону, які їм насправді не потрібні. Наприклад, жодній грі не потрібно знати твоє місцезнаходження або мати доступ до списку контактів. Якщо такі додатки отримали доступ до важливих функцій телефону, можна обмежити їх права у налаштуваннях.

Повна безпека від злому, звісно, недосяжна, але можна зменшити ризики, якщо постійно оновлювати ОС, уникати підключення до публічних Wi-Fi, активувати двофакторну авторизацію та не дозволяти стороннім програмам доступ до мікрофона та камери. Хоча не можна забути й про те, що навіть найкращі заходи безпеки не гарантують 100%-го захисту, адже технічні можливості шахраїв не стоять на місці.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Galaxy S25 Slim отримає дисплей на 6,66 дюйма та чіп Snapdragon 8 Extreme Edition

    Samsung готується до випуску нової серії Galaxy S25, включаючи модель Galaxy S25 Slim з ультратонким…

    23.12.2024

    MediaTek представила Dimensity 8400: новий чіп для смартфонів

    23 грудня компанія MediaTek презентувала новий чіпсет Dimensity 8400, який обіцяє стати значним кроком вперед…

    23.12.2024

    Чому смартфони Xiaomi 15 випереджають iPhone за всіма параметрами

    Xiaomi, здається, реально змогла вивести свої гаджети на новий рівень, додавши офіційну підтримку екосистеми Apple.…

    23.12.2024

    Новий iPhone 16 і Google Pixel 9 опинилися під забороною

    З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…

    23.12.2024

    OnePlus розкрила всі особливості смартфона Ace 5 Pro

    Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…

    23.12.2024

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024