В гонитві за мініатюрністю довелося значно спростити характеристики камери – вона чорно-біла, знімає в низькій роздільній здатності і відео може бути не більше 5 кадрів в секунду. Кут огляду теж звузили, але це компенсується за рахунок поворотного об’єктива. Ним можна керувати віддалено зі смартфону.
Через маленькі розміри камера може пропрацювати дві години в режимі безперервної зйомки. Щоб економити заряд, в неї вмонтували акселерометр, який активує запис тільки коли жук починає рухатися. Зображення поки передається на смартфон через Bluetooth, в кращому випадку вона зможе працювати на відстані 120 метрів.
Як це працює – в кутку показується картинка з камери на комасі:
Така камера може надати ентомологам нові дані про те, як комахи пересуваються в природному середовищі, реагують на погрози та інші подразники в дикій природі. І навіть дасть можливість ближче поглянути на їх соціальну взаємодію.
Дослідники вже задумалися про можливі проблеми конфіденційності з подібними камерами, повідомляє Gizmodo. Її можна встановити на мініатюрному роботі і використовувати для стеження за людьми. Але до масштабного виробництва подібних камер ще далеко, тому це питання відкладається на невизначений термін.