Більшість суддів Верховного суду США, ймовірно, підтримають закон, який забороняє TikTok через зв’язки з Китаєм. Заборона може набрати чинності 19 січня 2025 року, якщо компанія ByteDance не продасть додаток. Про це повідомляють Associated Press і CNN.
Що ще відомо
10 січня, під час слухань, судді поставили численні питання адвокатам TikTok і групі творців контенту, а також заслухали аргументи щодо закону про заборону цієї соцмережі.
Судді розглядали цей закон не стільки як порушення Першої поправки до Конституції, скільки як спробу регулювати можливий іноземний контроль над додатком, яким користуються понад 170 мільйонів американців, повідомляє CNN.
Зрештою, більшість суддів схиляються до того, що підтримають заборону через занепокоєння щодо зв’язків TikTok з Китаєм. Закон може стати чинним вже з 19 січня 2025 року, якщо ByteDance не продасть додаток або Верховний суд не втрутиться і тимчасово не заблокує його.
Конгрес США раніше заявив, що цей закон необхідний, оскільки ByteDance контролюється урядом Китаю, і здатність компанії збирати великі обсяги особистих даних американців становить загрозу національній безпеці.
Також колишні президенти США, Дональд Трамп і Джо Байден, висловлювали занепокоєння як щодо можливих маніпуляцій контентом на платформі, так і через методи збору даних.
У свою чергу, TikTok заперечує ці побоювання, стверджуючи, що вони спекулятивні, і відкидає будь-які припущення щодо впливу уряду Китаю на контент, який переглядають американці.