Частка Apple на світовому ринку смартфонів знизилася до 18% у 2024 році, порівняно з 19% у 2023 році, в той час як китайські бренди, зокрема Xiaomi, збільшили свою присутність, згідно з новими даними від Counterpoint Research.
Що ще відомо
Продажі iPhone знизилися на 2% у порівнянні з попереднім роком, хоча загальний ринок смартфонів зріс на 4%. Китайські бренди, такі як Xiaomi, показали значне зростання на 12% за той самий період. Однією з причин, ймовірно, стало відсутність функцій Apple Intelligence, особливо на китайському ринку, що могло вплинути на попит на iPhone 16.
“Лінійка iPhone 16 не викликала великого ентузіазму, частково через відсутність Apple Intelligence на момент запуску”, — зазначив Тарун Патхак, директор з досліджень в Counterpoint.
Попри це, Apple зберегла стабільний ріст на ринках, що розвиваються, зокрема в Латинській Америці.
Хоча загальні продажі знизилися, попит на преміальні моделі Apple, як і раніше, залишається високим. Старший аналітик Counterpoint Іван Лам зауважив, що споживачі все частіше обирають ультрапреміальні моделі, а популярність iPhone Pro та Pro Max зростає в Китаї. Прогнозується, що до кінця 2024 року їх частка на китайському ринку перевищить 50%.
Samsung, тим часом, зберегла лідерство на ринку смартфонів завдяки високому попиту на лінійки S24 та A-серії, оснащені штучним інтелектом. Китайські бренди, такі як Huawei, Honor і Motorola, також демонструють швидке зростання серед найбільших виробників смартфонів.
Apple з жовтня 2024 року почала розповсюджувати функції Apple Intelligence через оновлення програмного забезпечення, але, на думку аналітиків, це не призвело до істотного збільшення оновлень пристроїв. За словами Мінґ-Чі Куо, “привабливість Apple Intelligence значно знизилася” порівняно з такими хмарними сервісами, як ChatGPT.
Останнє опитування показало, що багато користувачів iPhone вважають функції Apple Intelligence недостатньо корисними для покращення їхнього досвіду, але з часом це може змінитися, оскільки ШІ-функції розвиватимуться.