Екс-співробітник Microsoft, а нині блогер з ніком Barnacules Nerdgasm пояснив, чому компанія дуже терпимо ставиться до нелегального використання її продуктів і майже ніяк не бореться з піратами. За його словами, раніше ставлення до цього питання було іншим, але в певний момент воно змінилося, причому з цілком меркантильних причин.
Що варто знати
За словами блогера, Microsoft розглядає всіх своїх користувачів як продукт, і водночас абсолютно не має значення, який софт у них встановлений – ліцензійний або хакнутий. Як непряме підтвердження цієї думки він навів той факт, що на GitHub описано способи активації Windows і Office за допомогою сторонніх сервісів активації, і Microsoft жодним чином не бореться з поширенням цієї інформації, хоча саме цій компанії належить GitHub, і вона могла б легко видалити будь-який контент із цього ресурсу.
Barnacules Nerdgasm стверджує, що скаржився на десятки проєктів із GitHub як до самого GitHub, так і до Microsoft, і в минулому з піратством справді боролися, але зараз стали ігнорувати це явище. Наприклад, розробники запускають власні сервери для KMS-активації продуктів Microsoft і публікують скрипти, за допомогою яких можна отримати тимчасову або вічну ліцензію.
Блогер наочно показав, як менш ніж за хвилину активувати Windows 11, використовуючи продукти, що належать Microsoft. Він відкрив браузер Edge, перейшов у пошукову систему Bing, вбив запит windows activator github і перейшов на сторінку сайту GitHub з репозиторієм онлайн-активаторів. Ще кілька кліків – і його неактивована копія Windows перетворилася на активовану. Він також згадав відомий випадок, коли співробітник підтримки Microsoft ніяк не міг допомогти користувачеві з активацією Windows 10 і в підсумку активував ОС за допомогою піратської утиліти.