Обережно: у WhatsApp з’явилася хитра схема шахрайства

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У месенджері WhatsApp з’явилася нова шахрайська схема. Зловмисники почали в прямому розумінні втиратися в довіру до потенційних жертв, спочатку надсилаючи повідомлення наступного характеру: «Хто ви? Ваш номер збережений у мене у контактах».

І якщо жертва «клюнула», далі йдуть розпитування для з’ясування статі, віку, соціального статусу. Психологічно під час таких розмов шахраї створюють максимальний комфорт для майбутньої жертви.

Потім від шахрая приходить фейкове фото дівчини або хлопця, а потім слідує прохання про додавання в друзі в будь-якій соцмережі. Шахраям це потрібно, щоб якнайдокладніше з’ясувати всю особисту інформацію та почати шантажувати жертву, постійно вимагаючи гроші.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У хід ідуть і справжні відверті фото чи записи, які жертва добровільно надала шахраю, чи підробки з погрозами розповісти рідним чи викласти в інтернет.

Єдине, що можна зробити, щоб не стати жертвою такого обману .

  • не відповідати на повідомлення незнайомих людей, якщо немає такої потреби ;
  • включити в налаштуваннях месенджера показ статусу та аватара «Тільки для контактів» ;
  • надіслати скаргу службі підтримки WhatsApp на підозрілого співрозмовника ;
  • не викладати в Мережі жодної особистої інформації .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.