Країни G20 домовилися до 2020 року розробити “цифровий податок”

0

Міністри фінансів і керівники центральних банків 20 країн, що входять у «велику двадцятку» або G20, в ході зустрічі в японському місті Фукуока домовилися до 2020 року виробити загальні правила, які дозволили б закрити лазівки, використовувані глобальними технологічними гігантами для зниження податків.

Читайте також  До мільйона далеко: Samsung насправді продала 400 або 500 тисяч Galaxy Fold

Зараз, щоб платити менше податків, Facebook, Google, Amazon та інші великі технологічні компанії реєструють прибуток в країнах з низькими ставками податку, не беручи до уваги місце розташування своїх клієнтів, що приносять цей прибуток. Така практика розглядається багатьма державами як несправедлива.

Нові правила будуть означати більш високе податкове навантаження для великих транснаціональних компаній, а також ускладнять залучення прямих іноземних інвестицій за рахунок наднизьких ставок корпоративного податку для таких країн, як Ірландія.

Великобританія і Франція є одними з найактивніших прихильників справедливого обкладення податком великих технологічних компаній. Для вирішення проблеми пропонується стягувати податок не за місцем реєстрації, а за місцем отримання прибутку і ввести єдиний мінімальний корпоративний податок. Сполучені Штати виступають проти, оскільки бачать в цьому бажання європейців змусити компанії, зареєстровані в США, платити більше податків в Європі.

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

Найсвіжіші новини без реклами Вам гарантуємо.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут