Попит на програмістів і розробників у нашій країні високий не тільки у галузі високих технологій. IT-спеціалісти потрібні і банкам, і сільському господарству.
Українські програмісти, мабуть, чи не єдині, хто не пережив суттєвих потрясінь за останні чотири роки, коли гривня обвалилася більше, ніж у три рази. Адже зарплатня в них переважно прив’язана до цієї заокеанської валюти.
За підсумками 2015 і 2016 років індустрія програмування зайняла третє місце серед найбільших вітчизняних експортних галузей. Армія IT-спеціалістів налічує близько 100 тис., але потреба в нових фахівцях вимірюється десятками тисяч нових робочих місць у найближчі роки. Тому не дивно, що все більше українців прагнуть “ввійти в IT”. На прохання НВ Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна дослідив, які ж IT-вакансії впродовж десяти місяців 2017 року були найпопулярнішими серед вітчизняних роботодавців.
Серед усіх IT-спеціальностей в Україні найвищим попитом користуються фахівці з програмування та розробки. Причому вони найпотрібніші як у сільському господарстві, так і в банківській галузі, а також, власне, в самій IT-індустрії.
Однак, банківська сфера з огляду на свою специфіку потребує дещо інакших, ніж назагал, айтішників. Фінансові установи, наприклад, шукають розробників саме банківського програмного забезпечення (№2 за популярністю серед всіх вакансій). Електронна комерція – ще одна галузь, на яку цілком закономірно звертають посилену увагу банки. І, відповідно, потребують фахівців у даній галузі (№6). Серед інших IT-спеціальностей банки також мають багато незакритих вакансій “адміністратор баз даних” (№9).
Фахівців цієї справи також гостро потребують підприємства сільського господарства (№5). Серед спеціальностей, які не ввійшли др Топ-10 найпотрібніших за версією HeadHunter Україна, але на яких доволі високий попит – системна інтеграція (№10 і серед с/г-, і серед IT-підприємств).
Ось які IT-вакансії були найпотрібнішими в усіх сферах за даними згаданого порталу (1.01.2017-31.10.2017):
Що робить?
Пише код, створює програмні продукти.
Беззаперечний лідер серед IT-вакансій незалежно від професійної сфери. Можна сказати, що потрібен майже всім і майже всюди. І не тільки на підприємствах, які, власне, безпосередньо займаються інформаційними технологіями, а й у банківській сфері і навіть у сільському господарстві.
Що робить?
Займається розробкою веб-сайтів або веб-застосунків.
За попитом ця спеціальність зайняла друге місце як загалом серед усіх IT-спеціальностей, так і, власне, в самій галузі інформаційних технологій.
Що робить?
Підтримує існуючі веб-сайти або веб-застосунки.
Окрім третього місця в “загальному заліку”, на фахівців з такими навичками доволі високий попит у банківській сфері (№10).
Що робить?
Вивчає потреби клієнтів, встановлює бізнес-цілі, оцінює наявні ресурси та технічну базу, супроводжує та консультує клієнтів.
Знавці цієї справи увійшли до Топ-4 серед усіх сфер, а також у сільському господарстві та в IT. У банківській галузі ці вакансії за розповсюдженістю – на п’ятому місці.
Що робить?
Забезпечує роботу комп’ютерної техніки, мереж і програмного забезпечення на належному рівні.
Дуже потрібні в агропромисловому комплексі (№2), банкам (№3) і в IT (№6).
Що робить?
Досліджує, наскільки програмне забезпечення відповідає заявленій якості та контексту, в якому ПЗ має використовуватися. Цей процес включає в себе також пошук помилок або інших дефектів у ПЗ.
Потреба у “випробовувачах” дуже висока в IT (№3) і навіть у сільському господарстві (№8).
Що робить?
Служба технічної підтримки має якнайшвидше ліквідовувати проблеми в IT-інфраструктурі (аварії, проблеми з обладнанням тощо).
Серед підприємств АПК такі фахівці найпотрібніші за номером 3. В IT подібні вакансії ввійшли до Топ-5.
Що робить?
Досліджує проблеми замовника, шукає їхнє вирішення, оформлюючи це у вигляді вимог, на які в подальшому будуть орієнтуватися розробники ПЗ при створенні продукту.
Потрібні всім, і сільському господарству (№9), і банкам (№4), і IT (№7).
Що робить?
Знає та вміє з’єднати комп’ютери та інше устаткування в єдину мережу та підтримувати роботу системи на належному рівні.
Спеціалісти в цій галузі також можуть знайти нове робоче місце в АПК (№6), у банківській сфері (№7) і в IT (№9).
Що робить?
Керує взаємовідносинами зі споживачами (включно зі збором, зберіганням й аналізом даних про клієнтів, постачальників, партнерів та інформації про взаємовідносини з ними)
Вищий, ніж загалом на ринку, попит на фахівців, які знаються на відносинах із клієнтами, у сільському господарстві (№7) і в IT (№8).
Дешеві смартфони можуть бути не лише економічними, але й дуже зручними для повсякденного використання. Наприклад,…
Компанія Apple планує випустити оновлену версію свого ноутбука MacBook Pro з фірмовим процесором Apple M5…
На нещодавньому заході GDC старший інженер Sony Гаррет Фредлі анонсував запуск амбітного проекту під назвою…
Apple розробляє новий застосунок «Здоров’я» на основі штучного інтелекту для ефективного моніторингу показників користувачів. Про…
Компанія Xiaomi продовжує активно розвивати свої операційні системи і на черзі запуск нової версії HyperOS…
Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…