Попит на програмістів і розробників у нашій країні високий не тільки у галузі високих технологій. IT-спеціалісти потрібні і банкам, і сільському господарству.
Українські програмісти, мабуть, чи не єдині, хто не пережив суттєвих потрясінь за останні чотири роки, коли гривня обвалилася більше, ніж у три рази. Адже зарплатня в них переважно прив’язана до цієї заокеанської валюти.
За підсумками 2015 і 2016 років індустрія програмування зайняла третє місце серед найбільших вітчизняних експортних галузей. Армія IT-спеціалістів налічує близько 100 тис., але потреба в нових фахівцях вимірюється десятками тисяч нових робочих місць у найближчі роки. Тому не дивно, що все більше українців прагнуть “ввійти в IT”. На прохання НВ Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна дослідив, які ж IT-вакансії впродовж десяти місяців 2017 року були найпопулярнішими серед вітчизняних роботодавців.
Серед усіх IT-спеціальностей в Україні найвищим попитом користуються фахівці з програмування та розробки. Причому вони найпотрібніші як у сільському господарстві, так і в банківській галузі, а також, власне, в самій IT-індустрії.
Однак, банківська сфера з огляду на свою специфіку потребує дещо інакших, ніж назагал, айтішників. Фінансові установи, наприклад, шукають розробників саме банківського програмного забезпечення (№2 за популярністю серед всіх вакансій). Електронна комерція – ще одна галузь, на яку цілком закономірно звертають посилену увагу банки. І, відповідно, потребують фахівців у даній галузі (№6). Серед інших IT-спеціальностей банки також мають багато незакритих вакансій “адміністратор баз даних” (№9).
Фахівців цієї справи також гостро потребують підприємства сільського господарства (№5). Серед спеціальностей, які не ввійшли др Топ-10 найпотрібніших за версією HeadHunter Україна, але на яких доволі високий попит – системна інтеграція (№10 і серед с/г-, і серед IT-підприємств).
Ось які IT-вакансії були найпотрібнішими в усіх сферах за даними згаданого порталу (1.01.2017-31.10.2017):
1. Програміст, розробник
Що робить?
Пише код, створює програмні продукти.
Беззаперечний лідер серед IT-вакансій незалежно від професійної сфери. Можна сказати, що потрібен майже всім і майже всюди. І не тільки на підприємствах, які, власне, безпосередньо займаються інформаційними технологіями, а й у банківській сфері і навіть у сільському господарстві.
2. Web-інженер
Що робить?
Займається розробкою веб-сайтів або веб-застосунків.
За попитом ця спеціальність зайняла друге місце як загалом серед усіх IT-спеціальностей, так і, власне, в самій галузі інформаційних технологій.
3. Web-майстер
Що робить?
Підтримує існуючі веб-сайти або веб-застосунки.
Окрім третього місця в “загальному заліку”, на фахівців з такими навичками доволі високий попит у банківській сфері (№10).
4. Фахівець з управління проектами
Що робить?
Вивчає потреби клієнтів, встановлює бізнес-цілі, оцінює наявні ресурси та технічну базу, супроводжує та консультує клієнтів.
Знавці цієї справи увійшли до Топ-4 серед усіх сфер, а також у сільському господарстві та в IT. У банківській галузі ці вакансії за розповсюдженістю – на п’ятому місці.
5. Системний адміністратор
Що робить?
Забезпечує роботу комп’ютерної техніки, мереж і програмного забезпечення на належному рівні.
Дуже потрібні в агропромисловому комплексі (№2), банкам (№3) і в IT (№6).
6. Тестувальник
Що робить?
Досліджує, наскільки програмне забезпечення відповідає заявленій якості та контексту, в якому ПЗ має використовуватися. Цей процес включає в себе також пошук помилок або інших дефектів у ПЗ.
Потреба у “випробовувачах” дуже висока в IT (№3) і навіть у сільському господарстві (№8).
7. Спеціаліст з підтримки, Helpdesk
Що робить?
Служба технічної підтримки має якнайшвидше ліквідовувати проблеми в IT-інфраструктурі (аварії, проблеми з обладнанням тощо).
Серед підприємств АПК такі фахівці найпотрібніші за номером 3. В IT подібні вакансії ввійшли до Топ-5.
8. Аналітик
Що робить?
Досліджує проблеми замовника, шукає їхнє вирішення, оформлюючи це у вигляді вимог, на які в подальшому будуть орієнтуватися розробники ПЗ при створенні продукту.
Потрібні всім, і сільському господарству (№9), і банкам (№4), і IT (№7).
9. Спеціаліст з мережевих технологій
Що робить?
Знає та вміє з’єднати комп’ютери та інше устаткування в єдину мережу та підтримувати роботу системи на належному рівні.
Спеціалісти в цій галузі також можуть знайти нове робоче місце в АПК (№6), у банківській сфері (№7) і в IT (№9).
10. Спеціаліст з CRM-систем
Що робить?
Керує взаємовідносинами зі споживачами (включно зі збором, зберіганням й аналізом даних про клієнтів, постачальників, партнерів та інформації про взаємовідносини з ними)
Вищий, ніж загалом на ринку, попит на фахівців, які знаються на відносинах із клієнтами, у сільському господарстві (№7) і в IT (№8).