Смартфони

Скільки пам’яті потрібно смартфону у 2024 році

Share
Час читання: 2 хв.

Настав новий 2024 рік і багато хто вже замислюється про оновлення смартфона. Цього року вийде, звичайно ж, багато нових моделей гаджетів – так відбувається щороку. У статті ми поговоримо про два важливих параметри смартфона – постійну та оперативну пам’ять. А ви не забудьте підписатися на блог і поставити лайк публікації.

Постійна пам’ять

Є “жорстким диском” смартфона. Постійна пам’ять містить операційну систему, додатки та користувацькі дані. Внутрішній накопичувач використовується також для різних тимчасових файлів і кешування – тому бажано завжди тримати 5-10% від загального обсягу завжди вільним.

З кожним роком ми не лише копіюємо велику кількість даних (фото, відео), але також і об’ємнішими стають файли операційної системи та додатків. Тобто, умовно, щороку даних стає більше і більше – це результат технічного прогресу, який уже не зупинити.

У 2024 році смартфон повинен мати щонайменше 128 гігабайт постійної пам’яті, а краще 256: що більше – то краще, але й що більше, то дорожчим буде сам апарат. Об’єм у 64 гігабайти давно залишився в минулому – цього дуже мало. Не забуваємо, що потрібно залишати вільними щонайменше 5%, а краще 10% від загального обсягу, щоб гаджет не гальмував.

Оперативна пам’ять (ОЗП)

Цей тип пам’яті є буфером між постійною пам’яттю і даними, з якими працює центральний процесор і всі інші вузли гаджета. В оперативній пам’яті “живе” те, що запущено в даний момент. А це компоненти операційної системи, різні служби і запущені додатки. Тут також працюють два правила – чим більше, тим краще і тим дорожче.

Якщо постійну пам’ять у принципі можна розширити для зберігання даних за допомогою карти пам’яті або віддаленої хмари, то збільшити ОЗП неможливо. Так, є додатки, які нібито збільшують оперативну пам’ять за рахунок постійної, а в нових версіях Андроїд це можна зробити вбудованими засобами, але це не одне й те саме. Швидкість роботи ОЗП набагато вища, ніж швидкість постійної пам’яті. І додатки розширювачі потрібні здебільшого лише для того, щоб обійти обмеження на ті додатки, встановлення яких неможливе без певного обсягу ОЗП.

У 2024 році у смартфона має бути від 6 гігабайт оперативної пам’яті. Об’єм у 4 гігабайти вже пішов у минуле – для комфортної роботи сучасних додатків потрібно більше.

Також не забуваємо, що крім вищевказаних параметрів є ще й параметри центрального процесора. З ним набагато складніше – потрібно враховувати частоту, кількість ядер і техпроцес виготовлення. Що більша частота ядер, то більша сама кількість ядер і що нижчий техпроцес, то процесор кращий.

Ще важливо враховувати і рік випуску. Але про це буде окрема публікація – підпишіться, щоб не втратити мій блог. Умовно можна сказати так: смартфон з 512 гігабайтами постійної і 8-16 гігабайтами оперативної буде дуже потужним і продуктивним. Ніхто не буде ставити слабкий процесор і додавати більшу кількість пам’яті.

 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    З’явилася потенційна дата випуску iOS 18.2

    Apple раніше підтвердила, що iOS 18.2 вийде у грудні, але тепер з'явилася інформація про конкретну…

    13.11.2024

    Як обрати техніку на Чорну п’ятницю: рекомендації експерта

    Чорна п'ятниця - це чудова можливість оновити техніку за вигідними цінами. Щоб не попастися на…

    13.11.2024

    Вартість заміни екрану Google Pixel 9 Pro Fold перевищить ціну iPhone 16

    iFixit почала продавати комплектуючі до ремонту Google Pixel 9 Pro Fold. Тут-то і з'ясувалося, що…

    13.11.2024

    Apple зобов’яжуть зняти обмеження геоблокування в країнах ЄС

    Європейська комісія спільно з Мережею співробітництва із захисту прав споживачів (CPC) оголосила сьогодні про те,…

    13.11.2024

    Google тестує новий жест для смартфонів

    Google створює новий жест, який дозволить викликати віртуального помічника за допомогою трикнопкової навігації. Це стане…

    12.11.2024

    Google покращить функції зйомки в Android-додатках

    Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…

    12.11.2024