На смартфонах є вбудовані способи прискорити телефон і підвищити його продуктивність. Розповімо, що таке режим високої продуктивності і навіщо він потрібен.
На смартфонах є можливість вручну налаштувати тип роботи телефону і те, наскільки сильно він буде витрачати свої ресурси. Наприклад, режим енергозбереження дає змогу заощадити рівень заряду батареї, але й сам телефон почне працювати не на повну потужність.
Режим високої продуктивності – це зворотний режим, який навпаки, задіює всі можливі ресурси смартфона для підвищення продуктивності. Наразі він доступний на нових моделях смартфонів Xiaomi, Redmi, POCO, Huawei, Honor, OnePlus і деяких інших. Найчастіше виробники впроваджують режим високої продуктивності в ігрові смартфони, щоб збільшувати їхню потужність під час ігрових сесій.
Виробники неохоче розголошують принципи роботи режиму, що підвищує потужність смартфона. На даний момент відомо, що при включеному режимі працювати починають тільки високопродуктивні ядра з максимальною тактовою частотою. Крім того, під час активації режиму смартфон закриває всі фонові процеси, щоб сфокусувати ресурси пристрою тільки на обраному завданні, наприклад, мобільній грі або “важкому” додатку.
Важливо й те, що навіть з режимом високої продуктивності у смартфона є свої межі. “Розганяти” центральний і графічний процесор без перерв, доки активний режим, виробники не можуть: великий ризик перегріву смартфона та інших проблем із пристроєм. Тому підвищення продуктивності відбувається на короткі проміжки часу, після яких телефон повертається до нормальних показників.
скільки смартфон працює на межі своїх можливостей, йому потрібно більше заряду батареї. У деяких випадках пристрій розряджається на кілька годин швидше, в інших – різниця не така помітна. Однак другий випадок також має свій нюанс: якщо різниця між часом автономної роботи невелика, це означає, що телефон практично не змінює рівень своєї продуктивності.
Режим високої продуктивності розташовується в розділі “Батарея” (“Акумулятор”) або “Живлення”. У ньому потрібно або поставити галочку навпроти потрібного пункту, або перетягнути повзунок на значення “Продуктивність” – він буде розташований у протилежному боці від значення “Енергозбереження”.
Оскільки виробники не поширюються про точні принципи роботи цього режиму, то і результати його роботи офіційно не опубліковані. Однак багато хто вже встиг провести тести і порівняти, наскільки збільшується потужність смартфона при активованому режимі підвищеної продуктивності. Виявилося, що різниця при перевірці потужності через популярні бенчмарки виглядає наступним чином:
Єдине, що режим робить напевно – це закриває фонові процеси, які можуть витрачати ресурси і заважати роботі основного додатка. Але і в цього є свої мінуси: функція закриває і системні процеси, які тут же відкриваються заново і витрачають ще більше заряду батареї.
Таким чином, режим високої продуктивності надає вкрай посередній ефект і підвищує потужність лише на невеликий відсоток. А оскільки доступний він найчастіше на дорогих геймерських смартфонах, в яких і так досить продуктивна “начинка”, то активувати його варто тільки заради автоматичної деактивації фонових процесів.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…