Найпопулярніший у США бренд домашніх інтернет-роутерів можуть заборонити до продажу в країні через побоювання, що він становить загрозу національній безпеці.
Три різні американські відомства почали розслідування щодо маршрутизаторів TP-Link, на частку яких припадає майже 65% американського ринку, частково тому, що їхні окремі версії встановлюють клієнтам більше ніж від 300 інтернет-провайдерів.
Влада США з’ясовує, чи становить китайська компанія, чиї популярні маршрутизатори для домашнього інтернету були пов’язані з кібератаками, загрозу національній безпеці, і розглядає можливість заборони цих пристроїв.
Слідчі міністерств торгівлі, оборони та юстиції розпочали власні розслідування щодо компанії, і влада може заборонити продаж маршрутизаторів TP-Link у США наступного року, за словами людей, знайомих із цим питанням.
Уже давно викликає занепокоєння той факт, що багато інтернет-провайдерів вважають за краще постачати клієнтам широкосмугові маршрутизатори TP-Link, з огляду на те, що вони часто містять уразливості в системі безпеки, які компанія не встигає усунути. Ще більше занепокоєння викликає той факт, що їх купують важливі урядові установи.
Згідно з документами про укладення федеральних контрактів, маршрутизатори TP-Link постачають усім – від Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору до Міністерства оборони та Управління з боротьби з наркотиками.
Але, схоже, непропатчені вразливості в системі безпеки можуть виявитися найменшою проблемою. Газета повідомляє, що маршрутизатори TP-Link могли використовуватися як ботнет для проведення кібератак на американські організації, включно з постачальниками Міністерства оборони.
Аналіз Microsoft, опублікований у жовтні, засвідчив, що китайське хакерське угруповання підтримує велику мережу зламаних мережевих пристроїв, що складається переважно з тисяч маршрутизаторів TP-Link. Ця мережа використовувалася численними китайськими суб’єктами для проведення кібератак.
Ці суб’єкти атакували західні цілі, включно з аналітичними центрами, урядовими та неурядовими організаціями, а також постачальниками Міністерства оборони. Це може пояснити підозри Міністерства юстиції в тому, що компанія продає маршрутизатори дешевше, ніж коштує їхнє виробництво.
За словами людини, знайомої зі справою, Міністерство юстиції розслідує, чи не порушує розбіжності в цінах федеральний закон, який забороняє спроби монополії шляхом продажу продукції за ціною, нижчою за собівартість. Представник TP-Link заявила, що компанія не продає продукцію нижче собівартості та прагне дотримуватися законів США, включно з антимонопольним законодавством.
Apple може зітхнути з полегшенням: незважаючи на підготовку торговельних обмежень щодо товарів з Китаю, аналітики…
У китайських соцмережах з'явилися зображення Redmi Turbo 4, що демонструють смартфон з тонкими симетричними рамками…
Користувач соцмережі X з ніком xeetechcare поскаржився на стан свого смартфона Samsung Galaxy S24 Ultra.…
Google додасть новий API, який дасть змогу вмикати нічний режим не тільки в стоковій камері,…
Всупереч недавнім повідомленням, iPhone 17 Pro не матиме горизонтального розташування камери, як стверджує джерело ,…
Vodafone оголосив про заплановані зміни в тарифах, які торкнуться нових абонентів. З 24 грудня 2024…