Смартфони

Найкращі смартфони POCO, які можна купити у 2023 році

Share
Час читання: 7 хв.

У 2018 році компанія Xiaomi створила суббренд POCO, який незабаром перетворився на окремого незалежного виробника смартфонів. Він випускає пристрої початкового і середнього рівня, які полюбилися користувачам вдалим співвідношенням ціни і якості. Розглянемо найкращі моделі POCO, доступні в продажу в 2023 році.

POCO F5 – середньобюджетник з хорошою камерою

Це телефон середнього сегмента з великим AMOLED-дисплеєм, досить продуктивним процесором і непоганою камерою на 64 Мп. Задня кришка і рамка пристрою зроблені з пластику. Дизайнери вирішили зробити бічні грані плоскими, як у останніх поколінь iPhone. Виглядає стильно, на зручність користування гаджетом не впливає. Корпус отримав слабкий захист від вологи та пилу – IP53. У воду смартфон краще не кидати.

Смартфон оснастили великим якісним дисплеєм діагоналлю 6,67 дюйма. Це AMOLED-панель роздільною здатністю 2400х1080 пікселів із частотою 120 Гц. Максимальна яскравість становить 1000 ніт. Її вистачає для комфортного використання смартфона в будь-яких умовах, навіть під яскравим сонцем.

За продуктивність POCO F5 відповідає чип Snapdragon 7+ Gen. Його доповнили хорошим запасом оперативної пам’яті. Залежно від версії, її може бути 8 або 12 Гб. Обсяг вбудованого накопичувача в обох випадках однаковий – 256 Гб. Це хороший показник для середньобюджетного гаджета.

У телефон встановили хорошу за мірками сегмента основну камеру на 64 Мп. Це модуль з оптичним стабілізатором, який зазвичай зустрічається тільки у флагманів. Смартфон дає змогу створювати якісні кадри. Знімки виходять деталізованими і з хорошим динамічним діапазоном. Основна камера приємно дивує в нічному режимі. Кадри відрізняються високим рівнем чіткості та мінімальною кількістю шумів.

Головний модуль доповнили ультраширококутним на 8 Мп і макрокамерою на 2 Мп. Остання майже не використовується через малу роздільну здатність. На ширококутник можна знімати, коли потрібно захопити більше об’єктів, але якість гірша, ніж на основний модуль. Особливо помітні спотворення по периметру знімка.

У денний час телефон приємно дивує якістю зйомки фото. Фото: trustedreviews.com

За створення фронтальних знімків у POCO F5 відповідає об’єктив на 16 Мп. При хорошому освітленні виходять якісні кадри. У портретному режимі смартфон коректно розмиває задній план. Передача кольору хороша, тон шкіри природний, деталізація на гідному рівні.

За автономність пристрою відповідає акумулятор ємністю 5000 мА-год. Його заряду вистачає на весь день. Виробник помістив у коробку блок живлення на 67 Вт. Він заряджає батарею всього за 50 хвилин.

Переваги:

  • плоский AMOLED-дисплей на 6,67″ з частотою 120 Гц;
  • сучасний чип Snapdragon 7+ Gen 2;
  • камера на 64 Мп з оптичним стабілізатором;
  • блок живлення на 67 Вт у комплекті;
  • 12 Гб оперативної пам’яті в старшій версії.

Недоліки:

  • слабкий захист корпусу IP53;
  • даремний макрооб’єктив.

POCO X5 – доступний смартфон з відмінним дисплеєм на 120 Гц

Перейдемо до наступної цікавої моделі від POCO. У смартфона такий же дисплей, як у розглянутого вище гаджета – AMOLED діагоналлю 6,7″ з роздільною здатністю 2400х1080 і з частотою оновлення кадрів 120 Гц. Заявлена пікова яскравість при цьому вища – до 1200 ніт. Завдяки цьому картинка легко читається навіть під прямими променями сонця.

Корпус POCO X5 за розмірами теж майже не відрізняється від POCO F5, але у нього заокруглені торці. Задня поверхня матова. На ній непомітні відбитки пальців та інші сліди. Модель представлена кількома кольорами – зеленим, чорним і блакитним. Внизу у смартфона розташований динамік, мікрофон і роз’єм Type-C для зарядки або підключення до комп’ютера. Зверху на корпусі розташований інфрачервоний порт для дистанційного керування побутовою технікою та електронікою, додатковий мікрофон і AUX роз’єм. Кнопка ввімкнення з вбудованим датчиком відбитка пальця і гойдалка регулювання гучності розташовані на правій грані корпусу.

У продуктивності POCO X5 поступається моделі F5, оскільки в нього встановили простіший чипсет – Snapdragon 695. Незважаючи на це, його потужності вистачає для ігор, але налаштування графіки потрібно буде знизити. Кількість оперативної пам’яті – 6 або 8 Гб, а розмір вбудованого сховища – 128 або 265 Гб. Передбачена підтримка картки пам’яті microSD.

У головному блоці камери на задній стороні смартфона розташовано три модулі:

  • основний на 48 Мп;
  • надширококутний на 8 Мп;
  • макро на 2 Мп.

Головний об’єктив дає змогу створювати деталізовані знімки з точною передачею кольору. За нестачі освітлення смартфон фотографує гірше, але це вже стало нормою для середньобюджетного сегмента. На головний модуль можна знімати макро, і фото виходять кращими, ніж на окремий об’єктив з мінімальною роздільною здатністю лише 2 Мп.

Основна камера відмінно знімає при хорошому освітленні. Фото: gsmarena.com

У ширококутному режимі зйомки в кадр потрапляє більше деталей, але по краях помітні спотворення. Це особливість усіх подібних об’єктивів. Навіть у флагманів по периметру можна розглянути невеликі неточності. Під час зйомки відео максимальний режим, який можна вибрати в налаштуваннях – це FullHD за частоти 30 кадрів на секунду.

У комплект помістили блок живлення на 33 Вт, здатний зарядити батарею за 65 хвилин. Ємність акумулятора – 5000 мА-год. Його вистачає на 1-2 дні залежно від інтенсивності використання гаджета.

Переваги:

  • відмінний AMOLED-дисплей з частотою 120 Гц і піковою яскравістю 1200 ніт;
  • тонкі рамки навколо корпусу;
  • матова задня панель, на якій не залишаються відбитки пальців;
  • наявність ІЧ-модуля.

Недоліки:

  • максимальна роздільна здатність відео – FullHD;
  • захист від води і пилу IP53.

POCO F5 Pro – майже флагман за доступну ціну

Цей смартфон далеко пішов від свого молодшого побратима POCO F5, про якого ми розповіли вище. POCO F5 Pro отримав флагманський чип Snapdragon 8+ Gen 1 з відмінною системою охолодження і ще більш якісний AMOLED-дисплей роздільною здатністю 3200х1440 пікселів з максимальною яскравістю до 1400 ніт.

Дизайн у Pro-версії теж більш примітний, особливо в білому кольорі. Задня панель зроблена зі скла Gorilla Glass 5. Вона надає смартфону преміального вигляду, незважаючи на набагато доступнішу ціну порівняно з флагманами.

Топовий чип Snapdragon 8+ Gen 1 доповнили значним запасом оперативної пам’яті – 8 або 12 Гб. Також користувач отримує 256 або 512 Гб вбудованого сховища. Щоб процесор не перегрівався під навантаженням, виробник реалізував ефективну систему охолодження з випарною камерою. Потужний чип дає змогу запускати будь-які додатки та ігри з максимальними налаштуваннями графіки.

Набір камер у POCO F5 Pro такий самий, як у базовому POCO F5:

  • основний модуль на 64 Мп;
  • ультраширококутний на 8 Мп;
  • макро на 2 Мп;
  • селфі-камера на 16 Мп.

Знімає смартфон так само, як його молодший побратим. Різниця тільки в максимальній роздільній здатності відео. Якщо в POCO F5 межею було 4К при 30 fps, то в Pro-версія здатна записувати 4К при 60 fps і навіть 8К при 24 fps.

У максимальній роздільній здатності телефон створює барвисті та деталізовані кадри. Фото: gsmarena.com

Старший смартфон серії отримав акумулятор трохи більшої ємності – 5160 мА-год. Автономність на високому рівні, хоча рекордів гаджет не ставить. Час роботи, незважаючи на відмінні чіпсети, у POCO F5 і F5 Pro майже ідентичний. Старшу версію оснастили функцією бездротової зарядки, чим зазвичай славляться флагмани. Технологія дає змогу зарядити батарею до 50% за півгодини.

Переваги:

  • якісний AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 3200х1440 і частотою 120 Гц;
  • флагманський процесор;
  • підтримка бездротової зарядки;
  • до 512 Гб вбудованої пам’яті.

Недоліки:

  • камера така сама, як у молодшої версії POCO F5.

POCO X5 Pro – середньобюджетник з AMOLED-дисплеєм і камерою на 108 Мп

Цей смартфон за технічними параметрами недалеко пішов від базової версії POCO X5. За ціною він теж відрізняється несильно. В обох пристроїв однакові дисплеї та батареї, але в POCO X5 Pro встановили більш продуктивний процесор – Snapdragon 778G. Завдяки цьому смартфон отримав приблизно 30-відсотковий приріст потужності.

Ще одна перевага Pro-версії – це основна камера на 108 Мп замість 48 Мп. Надширококутний і макро-модулі ідентичні. При зйомці на головний об’єктив на POCO X5 Pro можна отримати чудові кадри, хоча від флагманських вони все ж далекі. У нічному режимі ситуація значно гірша, але не варто забувати про ціну моделі. Селфі-камера у Pro версії теж трохи краща – 16 Мп замість 13 Мп. У реальних умовах якість портретних кадрів помітна, але вона не така значна.

Також POCO X5 Pro перевершив молодшого побратима за зйомкою відео. Якщо базова версія здатна записувати в максимальній якості FullHD при 30 fps, то Pro підтримує до 60 fps, а також здатний знімати в 4К при 30 fps.

За якістю зйомки смартфон близький до флагманських. Фото: gsmarena.com

Переваги:

хороший AMOLED-дисплей на 120 Гц;
швидка зарядка акумулятора до 100% за 50 хвилин;
роздільна здатність основної камери 108 Мп;
обсяг оперативної пам’яті до 8 Гб;
зйомка відео в 4К.
Недоліки:

захист корпусу від вологи і пилу IP53;
відсутній слот для карти пам’яті.

Підсумки

Всі перераховані смартфони POCO заслуговують на увагу, оскільки виробник навчився створювати пристрої з відмінними технічними характеристиками і пропонувати їх за розумною ціною.

Якщо потрібен хороший середньобюджетний смартфон – вибирати слід POCO X5 або можна трохи додати, щоб отримати POCO X5 Pro. Це дасть змогу отримати більш просунуту камеру і процесор збільшеної потужності, але до флагмана обом моделям далеко.

Більш вимогливим користувачам підійде POCO F5. У ньому хороший процесор і відмінна камера. Смартфон справляється з усіма іграми та додатками. Якщо додати близько 8 000 гривень, можна замовити POCO F5 Pro – цей смартфон за характеристиками максимально наблизився до флагманів. У ньому топовий процесор, скляний корпус, функція бездротової зарядки, до 512 Гб постійної і 12 Гб оперативної пам’яті, а також відмінна камера.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Що за дурість ви написали-незалежний,самостійний бренд Росо)))Це кровне дитя Xiaomi з її Miui,з всією сяомівською екосистемою,а деякі моделі з сімейств Redmi i Poco взагалі 7відрізняються ,в основному,лише лейбами.Хоча про що я-Redmi теж абсолютно незалежний і самостійний бренд

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024