Головна Смартфони Названо три найкращих Android-смартфони для літніх людей

Названо три найкращих Android-смартфони для літніх людей

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У більшості з нас у якийсь момент виникала потреба придбати для когось із родичів новий смартфон. Будь то батьки, бабусі чи тітки з дядьками. Але хотілося витратити гроші на щось гідне. Більшість статей в інтернеті зводяться до рекомендації купити родичам айфон та забути про цю проблему. iPhone, безумовно, хороший гаджет, але його вартість дуже сильно відштовхує. Багато хто через подібні поради залишаються з чималими кредитами.

Android — давно не та система, про яку розповідали різні страшилки. На сайті вже виходив розбір лаунчерів для людей похилого віку. Тепер давайте спробуємо підібрати гідні Андроїд-смартфони для наших близьких, не витративши багато грошей і не залазячи в кредити. Ми не перераховуватимемо сухі характеристики, які можна знайти на сайті будь-якого магазину, а спробуємо пояснити, чому ці апарати підходять під наші цілі.

Poco X3 Pro – чи варто купувати

Poco X3 Pro – один із небагатьох смартфонів, який оснащений IPS-екраном. Такі дисплеї не схильні до ШІМ, а значить, не напружують очі, на відміну від OLED та AMOLED. Для людей у ​​віці дуже важливо, щоб пристрої, якими вони користуються, не мали зайвого впливу на очі, і вони могли використовувати їх довгий час. Частота оновлення екрана 120 Гц значно підвищить плавність анімацій та зробить взаємодію з пристроєм досить приємним.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Процесор, який встановлений у цей смартфон – Snapdragon 860 – це трохи доопрацьований колись флагманський чіпсет Snapdragon 855. Такий чіп дозволить вашому пристрою довго підтримувати високу продуктивність і не викликатиме роздратування своїми гальмами через кілька років.

У смартфоні встановлено хорошу основну камеру для пристроїв середнього рівня, яка повністю покриває потреби більшості невибагливих користувачів. Зрозуміло, що до флагманського рівня такій камері далеко, але й ціна пристрою відповідна. Принаймні зафіксувати якісь пам’ятні моменти за допомогою такої камери вийде, і знімки не соромно буде роздрукувати в альбом.

Загалом принцип «навів-сняв» тут повною мірою працює. Мінусом камери можна назвати відсутність оптичної стабілізації. Для зйомки відео без посмикування бажано закріпити смартфон у спеціальний тримач або знайти опору для рук.

Придбати Poco X3 Pro можна за ціною від 6 700 грн. за версію 8/256 Гб. З мінусів можна відзначити лише досить велику вагу та габарити.

Чи варто купувати Realme GT Master Edition

Останнім часом смартфони realme стали популярними в нашій країні, так само як і свого часу Xiaomi. realme GT Master Edition пропонує за свою ціну 6,43 дюймовий Super AMOLED екран із частотою оновлення 120 Гц. На жаль, екран даного смартфона схильний до ШИМ, але більшість виробників зараз перейшли саме на такі дисплеї, і вибір пристроїв з IPS дуже невеликий.

У цей апарат встановлений не найбільший у цьому класі дисплей, тому габарити достатні для використання однією рукою. Частота оновлення екрана 120 Гц згладить усі анімації та створить дуже приємний досвід взаємодії з оболонкою.

Серцем смартфона є Snapdragon 778G. Безумовно, не флагманський процесор, але достатній за своєю потужністю більшість повсякденних завдань. Потягне навіть більшу частину ігор, хоч і не на максимальній графіці. Якщо чесно, навіть не пам’ятаю, щоб у мене мама грала у щось окрім «три до ряду». На таке потужності чіпсету вистачить надовго.

У цьому пристрої є гарний набір камер, але оскільки головний упор все одно робиться на основну, про неї і поговоримо. Основна камера на 64 Мп дозволить робити знімки високої якості, а при хорошому освітленні навряд чи сильно поступатиметься дорожчим смартфонам. Мінусом камери можна назвати відсутність оптичної стабілізації, але в цій ціновій категорії її немає практично ніхто.

realme GT Master Edition можна придбати за ціною від 12 700 грн. за версію 6/128 Гб. З мінусів можна назвати невеликий акумулятор 4300 мАг та Super AMOLED екран, від якого можуть втомлюватися очі. В іншому цей смартфон буде гідною покупкою.

Xiaomi 11 Lite 5G NE — цена и характеристики

За 2021 рік компанія Xiaomi випустила три версії свого субфлагмана, і третя – Xiaomi 11 Lite 5G NE виявилася найуспішнішою. Великий 6,55 дюймовий екран дозволить встановити зручний для очей шрифт без шкоди інтерфейсу смартфона. Частота поновлення 90 Гц не така велика, як на попередніх апаратах, але створює плавність інтерфейсу комфортну для очей. Анімації виконуються без посмикування і підгальмовування, чуйність операційної системи помітно підвищується. У мінуси екрана можна віднести лише його технологію Super AMOLED. Втома очей від подібних екранів досить індивідуальна, але все ж таки зустрічається.

У Xiaomi 11 Lite 5G NE встановлений такий же чіпсет, як і в realme GT Master Edition, з усіма наслідками, що випливають. Можна кілька років не замислюватись про заміну апарату. Працюватиме він гідно. Основна камера на 64 Мп дозволить робити чудові знімки. На жаль, у ній теж немає оптичної стабілізації, але цифрова справляється на ура.

Основною фішкою, що продає пристрою сама компанія Xiaomi називає дизайн. Дійсно, апарат вийшов стильним і дуже легким – 158 г. Його зручно тримати і навіть не відчувається, що ви взяли пристрій із екраном 6,55 дюйма. А різні кольори задньої панелі припадуть до душі представницям прекрасної статі.

Придбати Xiaomi 11 Lite 5G NE можна за ціною від 13 500 грн. за версію 8/128. До мінусів можна віднести невеликий акумулятор 4250 мАг. Але, як показала практика, оптимізація системи знаходиться на такому рівні, що пристрій працює нарівні з пристроями, що мають під капотом 5000 мАг.

Вибір апарату, безумовно, залишається за вами, але, на мою особисту думку, батькам і бабусям з дідусями потрібно віддавати наші старі смартфони, що не бачили, а купувати щось нове спеціально для них. Оскільки до всього треба підходити раціонально, то варто один раз переплатити трохи за хорошу річ, щоб вона потім радувала жоден рік.

У цій добірці немає смартфонів Samsung, тому що гідна версія А52 8/256 починається з 15 500 грн, що для багатьох буде дорого, а процесор у ньому досить слабкий. Також я не розглядав пристрої до 10 000 грн. У цьому ціновому сегменті більшість апаратів через рік проситиме скидання до заводських, а це зовсім не наш шлях. Сподіваюся, що цей матеріал допоможе вам із вибором пристроїв для ваших рідних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: