В Італії, згідно з даними Національного інституту охорони здоров’я (ISS), чоловіки становлять близько 60% людей з позитивним тестом на вірус і більше 70% померлих. Навіть в Південній Кореї, де кількість жінок з позитивним тестом на вірус виявився вищим, ніж серед чоловіків, близько 54% зареєстрованих випадків смерті припадає на чоловіків. Недавнє дослідження, проведене в Китаї, показало, що смертність від коронавірусу серед чоловіків становила 2,8% в порівнянні з 1,7% серед жінок. Інший китайський аналіз показав, що чоловіки становили 60% пацієнтів з COVID-19.
За запитом Global Health 50/50, дослідницького інституту, який вивчає гендерну нерівність в глобальній охороні здоров’я, і CNN, шість країн представили дані з розбивкою по підлозі як для підтверджених випадків, так і для випадків смерті від COVID-19. Це – Китай, Франція, Німеччина, Іран, Італія і Південна Корея. З’ясувалося, що чоловіки на 50% частіше, ніж жінки, заражалися COVID-19.
Координатор по боротьбі з коронавірусом Білого дому, доктор Дебора Біркс звернула увагу на цю “тривожну тенденцію”, подивившись статистику з Італії. “Смертність серед чоловіків, мабуть, удвічі вища в кожній віковій групі, ніж у жінок. Це повинно насторожити всіх нас і змусити надалі проявляти пильність, щоб захистити наших американців, що знаходяться в будинках для людей похилого віку”, – заявила Біркс в п’ятницю на брифінгу цільової групи по боротьбі з коронавірусом при адміністрації Трампа.
За словами доктора Луїса Остроскі-Цейхнера, фахівця з інфекційних захворювань в Медичній школі Макговерна в Техасі, традиційно коронавіруси, такі як SARS і MERS, мали тенденцію непропорційно вражати чоловіків.
Під час попередніх епідемій у чоловіків відзначався найгірший клінічний результат в Гонконзі. Вони також мали більш високий ризик смерті від MERS, в дослідженні, проведеному в Саудівській Аравії і Південної Кореї.
Основним фактором ризику при пандемії, з урахуванням того, що коронавірус вражає в першу чергу легені, вважається куріння.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, представники сильної половини людства більше курять – 40% чоловіків проти 9% жінок. Це робить їх більш уразливими при пандемії.
Наприклад, в Китаї проживає найбільша кількість курців в світі: близько 316 мільйонів дорослих курців. За даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, курять понад 50% китайських чоловіків і менше 3% жінок.
В Італії 7 мільйонів чоловіків курять проти 4,5 мільйона жінок, згідно з даними 2020 року, опублікованим ISS. Інститут повідомив, що під час вступу до лікарні “у третини COVID-19-позитивних курців була більш серйозна клінічна ситуація, ніж у некурящих”. Для цих курців ризик необхідності інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів зростав більш ніж удвічі в порівнянні з некурящими.
Крім того, експерти назвали ряд інших факторів, які можуть допомогти пояснити нерівність в перебігу хвороби у чоловіків і жінок. Серед них відмінності в імунній системі, захисний ефект естрогену у жінок, схильність чоловіків частіше ризикувати. Крім цього, чоловіки частіше відкладають звернення до лікаря, коли погано себе почувають.
Всі ці фактори сприяють можливих ускладнень при зараженні COVID-19, уклали дослідники, порадивши займатися елементарної зарядкою, ретельно стежити за своїм здоров’ям під час пандемії, виключивши куріння і алкоголь.
Дешеві смартфони можуть бути не лише економічними, але й дуже зручними для повсякденного використання. Наприклад,…
Компанія Apple планує випустити оновлену версію свого ноутбука MacBook Pro з фірмовим процесором Apple M5…
На нещодавньому заході GDC старший інженер Sony Гаррет Фредлі анонсував запуск амбітного проекту під назвою…
Apple розробляє новий застосунок «Здоров’я» на основі штучного інтелекту для ефективного моніторингу показників користувачів. Про…
Компанія Xiaomi продовжує активно розвивати свої операційні системи і на черзі запуск нової версії HyperOS…
Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…