Приблизний час читання: 9 хв

Чому чоловіки частіше хворіють на тяжку форму COVID-19, ніж жінки

0

Вчені різних країн з’ясували, чому чоловіки частіше страждають важкими формами COVID-19 , які призводять до летальних наслідків.

В Італії, згідно з даними Національного інституту охорони здоров’я (ISS), чоловіки становлять близько 60% людей з позитивним тестом на вірус і більше 70% померлих. Навіть в Південній Кореї, де кількість жінок з позитивним тестом на вірус виявився вищим, ніж серед чоловіків, близько 54% ​​зареєстрованих випадків смерті припадає на чоловіків. Недавнє дослідження, проведене в Китаї, показало, що смертність від коронавірусу серед чоловіків становила 2,8% в порівнянні з 1,7% серед жінок. Інший китайський аналіз показав, що чоловіки становили 60% пацієнтів з COVID-19.

За запитом Global Health 50/50, дослідницького інституту, який вивчає гендерну нерівність в глобальній охороні здоров’я, і ​​CNN, шість країн представили дані з розбивкою по підлозі як для підтверджених випадків, так і для випадків смерті від COVID-19. Це – Китай, Франція, Німеччина, Іран, Італія і Південна Корея. З’ясувалося, що чоловіки на 50% частіше, ніж жінки, заражалися COVID-19.

Координатор по боротьбі з коронавірусом Білого дому, доктор Дебора Біркс звернула увагу на цю “тривожну тенденцію”, подивившись статистику з Італії. “Смертність серед чоловіків, мабуть, удвічі вища в кожній віковій групі, ніж у жінок. Це повинно насторожити всіх нас і змусити надалі проявляти пильність, щоб захистити наших американців, що знаходяться в будинках для людей похилого віку”, – заявила Біркс в п’ятницю на брифінгу цільової групи по боротьбі з коронавірусом при адміністрації Трампа.

За словами доктора Луїса Остроскі-Цейхнера, фахівця з інфекційних захворювань в Медичній школі Макговерна в Техасі, традиційно коронавіруси, такі як SARS і MERS, мали тенденцію непропорційно вражати чоловіків.

Читайте також  Apple і Google розповіли про вимоги для використання їх нового додатку

Під час попередніх епідемій у чоловіків відзначався найгірший клінічний результат в Гонконзі. Вони також мали більш високий ризик смерті від MERS, в дослідженні, проведеному в Саудівській Аравії і Південної Кореї.

Основним фактором ризику при пандемії, з урахуванням того, що коронавірус вражає в першу чергу легені, вважається куріння.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, представники сильної половини людства більше курять – 40% чоловіків проти 9% жінок. Це робить їх більш уразливими при пандемії.

Наприклад, в Китаї проживає найбільша кількість курців в світі: близько 316 мільйонів дорослих курців. За даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, курять понад 50% китайських чоловіків і менше 3% жінок.

В Італії 7 мільйонів чоловіків курять проти 4,5 мільйона жінок, згідно з даними 2020 року, опублікованим ISS. Інститут повідомив, що під час вступу до лікарні “у третини COVID-19-позитивних курців була більш серйозна клінічна ситуація, ніж у некурящих”. Для цих курців ризик необхідності інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів зростав більш ніж удвічі в порівнянні з некурящими.

Крім того, експерти назвали ряд інших факторів, які можуть допомогти пояснити нерівність в перебігу хвороби у чоловіків і жінок. Серед них відмінності в імунній системі, захисний ефект естрогену у жінок, схильність чоловіків частіше ризикувати. Крім цього, чоловіки частіше відкладають звернення до лікаря, коли погано себе почувають.

Всі ці фактори сприяють можливих ускладнень при зараженні COVID-19, уклали дослідники, порадивши займатися елементарної зарядкою, ретельно стежити за своїм здоров’ям під час пандемії, виключивши куріння і алкоголь.

Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут