Огляд iPhone 12 Pro Max: характеристики, дата презентації, вартість в Україні

Всі подробиці, які вже відомо про майбутній iPhone 12 Pro Max

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

«Ніхто не буде купувати великі телефони», – говорив легендарний Стів Джобс, називаючи 3,5-дюймові смартфони ідеальними. Джобс безумовно здивувався б зараз, дізнавшись, що Apple розробляє «його» – гігантський 6,7-дюймовий iPhone 12 Pro Max.

Яким буде новий найбільший смартфон Apple? Зібрали всю відому інформацію про прийдешнього «гіганті» в рамках однієї статті.

Дизайн

iPhone 12 Pro Max разом з іншими смартфонами з лінійки iPhone 12 отримає новий дизайн. Apple значно оновить дизайн своїх смартфонів вперше з 2017 року, коли компанія випустила iPhone X без кнопки «Додому».

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

iPhone 12 Pro Max буде оснащений корпусом з оновленою формою. Грані корпусу смартфону стануть прямокутними, в стилі iPad Pro останніх двох поколінь. Нова форма граней зробить корпус iPhone 12 Pro Max схожим на корпус iPhone 4 і iPhone 5, про що одним з перших розповів авторитетний аналітик Мін-Чі Куо. За його словами, схожість на класичні моделі iPhone приверне шанувальників Apple.

Всі подробиці, які вже відомо про майбутній iPhone 12 Pro Max

Про плани Apple по оснащенню iPhone 12 Pro Max корпусом нової форми за останні кілька місяців розповіли всі відомі інсайдери. Крім цього, таке рішення Apple підтвердили CAD-креслення, нового iPhone 12 Pro Max, які витекли в інтернет. Зображення вказали на наявність у майбутнього смартфона Apple кількох важливих змін в дизайні, включаючи нову форму граней.

Також завдяки витоку CAD-креслень стало відомо, що серйозні зміни в iPhone 12 Pro Max будуть і на лицьовій поверхні корпусу. В першу чергу, зменшаться рамки по периметру екрану. Apple скоротить рамки з 2,5 мм до 1,55 мм, відразу на 40%.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

За рахунок цього дисплей iPhone 12 Pro Max стане більшим в порівнянні з iPhone 11 Pro Max, але габарити смартфонів залишаться в цілому однаковими. Це означає, що за зайву громіздкість 6,7-дюймового iPhone 12 Pro Max (а саме такий великий дисплей буде у смартфона) переживати не варто.

Верхню рамку дисплея, так звану «моноброву», скорочення теж торкнеться. «Моноброва» буде зменшена приблизно вдвічі. На ній, як і в попередніх моделях iPhone, розмістяться компоненти системи камер TrueDepth, що відповідають за роботу функції розпізнавання обличчя Face ID.

Саме складність системи камер TrueDepth не дозволить Apple повністю відмовитися від верхньої широкої рамки, як це зробили інші виробники. З чуток, верхня рамка зникне тільки в iPhone зразка 2021 року, та й то, ймовірно, лише в одній моделі. Завдання щодо усунення рамки дійсно складне. Apple потрібно придумати, де розміщувати цілу серію датчиків, життєво необхідних для роботи Face ID.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

Незважаючи на всі нововведення всередині iPhone 12 Pro Max, про які йтиметься нижче, смартфон стане тоншим. Вперше за кілька років Apple зменшить товщину корпусів своїх смартфонів. З тих же оприлюднених CAD-креслень з’ясувалося, що товщина корпусу iPhone 12 Pro Max складе 7,4 мм проти 8,8 мм у iPhone 11 Pro Max.  Відбудеться помітне скорочення.

Дисплей

iPhone 12 Pro Max отримає найбільший дисплей серед смартфонів Apple в історії. Апарат буде оснащений величезним 6,7-дюймовим OLED-екраном Super Retina XDR. У iPhone 11 Pro Max, попередньої моделі, дисплей має діагональ 6,5 дюйма.

Ключовим нововведенням дисплея iPhone 12 Pro Max буде підтримка технології ProMotion, що вперше з’явилася в iPad Pro 2017. ProMotion забезпечить екрану нового смартфону Apple підвищену частоту оновлення до 120 Гц. Завдяки їй зображення на екрані смартфону будуть більш плавними.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

Apple не стане першою компанією, яка випустила смартфон з екраном з підвищеною частотою оновлення. До середини 2020 року такі смартфони випустили компанії Samsung, OnePlus і інші. Майже у всіх смартфонах збільшена частота оновлення працює з обмеженнями, в тому числі пов’язаними зі зменшеною автономністю пристроїв.

Обмеження слід чекати і від компанії Apple. Технологія ProMotion забезпечує частоту оновлення зображення на дисплеї до 120 Гц при роботі з певними типами контенту. Частота оновлення збільшується при запуску ігор і різних типів додатків, оптимізованих під ProMotion. В інших же випадках технологія утримує частоту оновлення екрану на стандартному рівні 60 Гц.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

Подібні обмеження слід очікувати і від технології ProMotion в iPhone 12 Pro Max. Проте, до запуску перших iPhone з підтримкою ProMotion, компанія Apple може удосконалити технологію.

Процесор і пам’ять

Новий iPhone 12 Pro Max чекають великі зміни в плані продуктивності. В основу смартфона ляже процесор A14 Bionic, виконаний з інноваційного техпроцесу 5 нм. Це буде перший чіп для мобільних пристроїв, виготовлений за таким техпроцесом. Для порівняння, чіп A13 Bionic, що використовується в актуальних флагманських смартфонах Apple, виконаний по техпроцесу 7нм +.

Конкретні характеристики процесора A14 Bionic на поточний момент невідомі. Зрозуміло, що завдяки використанню нового техпроцесу значно збільшиться число транзисторів в чіпі. У зв’язку з цим абсолютно точно трапиться великий приріст в продуктивності і енергоефективності процесора.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

Виробником чіпів A14 Bionic для всіх нових iPhone стане компанія TSMC, давній партнер Apple. У травні стало відомо, що TSMC отримала замовлення на всі процесори, необхідні Apple для майбутніх смартфонів.

У нового iPhone 12 Pro Max буде більше пам’яті, як оперативної, так і вбудованої. Ємність оперативної пам’яті смартфона складе 6 ГБ, вбудованої – 128, 256 або 512 ГБ в залежності від моделі. У порівнянні з iPhone 11 Pro Max обсяг ОЗП збільшиться на 2 ГБ. Вбудованої пам’яті в базовій конфігурації стане вдвічі більше.

Камери

Камери – найцікавіше нововведення iPhone 12 Pro Max. Про них відомо досить багато, але головна інтрига як і раніше не розкрита.

iPhone 12 Pro Max буде оснащений трьома тильними камерами: основною ширококутною, надширококутною і телефотокамерою. Роздільна здатність ширококутної камери може скласти 64 Мп, про що першим розповів відомий інсайдер Макс Вайнбах. Якщо ця інформація підтвердиться, то із запуском iPhone 12 Pro Max компанія Apple вперше за довгі роки збільшить роздільну здатність основного модуля камери в iPhone. Причому збільшення буде відразу ж значним – з 12 Мп до 64 Мп.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

Основна камера iPhone 12 Pro Max, незалежно від роздільної здатності, отримає новий семилінзовий об’єктив. Він забезпечить підвищену світлопередачу, зменшить спотворення і скоротить хроматичні аберації. Крім цього, система камер iPhone 12 Pro Max отримає додаткові можливості для макрозйомки. Камера зможе фокусуватися на об’єктах з відстані всього 2,2 мм.

Найважливішим нововведенням iPhone 12 Pro Max стане 3D-сканер LiDAR, який технічно можна назвати четвертою камерою. Вперше він з’явився в iPad Pro 2020 року, сканер буде відповідати за вимір відстані до об’єктів при зйомці.

Огляд iPhone 12 Pro Max: відомі характеристики, дата анонсу, вартість в Україні

В першу чергу, це підвищить якість знімків в портретному режимі. Завдяки старанням 3D-сенсора системи камер iPhone 12 Pro Max буде точно визначати об’єкт в кадрі і відокремлювати його від фону, застосовуючи максимально якісний ефект різкості.

Крім цього, LiDAR наділить iPhone 12 Pro Max новими можливостями при роботі з доповненою реальністю. Спеціально для розкриття цих можливостей Apple розробляє новий стандартний додаток в iOS 14, спрямований на роботу з AR.

Зв’язок

iPhone 12 Pro Max стане одним з перших смартфонів Apple з підтримкою мобільних мереж п’ятого покоління. 5G крокує по планеті, стаючи доступним у все більшій кількості країн і міст. Незважаючи на неквапливість Apple в плані оснащення iPhone підтримкою 5G, компанія зовсім точно нікуди не запізнилася. 5G-мережі як раз тільки-тільки почали поширюватися більш-менш активно.

В iPhone 12 Pro Max буде встановлено найбільш просунутий 5G-модем виробництва компанії Qualcomm. Модем дозволить смартфону працювати в тому числі в найшвидших 5G-мережах в діапазоні mmWave. Швидкість завантаження в таких мережах може перевищувати 1 Гбіт / с.

Звичайно, українських користувачів підтримка 5G в iPhone 12 Pro Max зацікавить найменше. Станом на середину 2020 року в Україні не запущено жодної 5G-мережі. Більш того, українські оператори як і раніше не отримали від влади необхідних діапазонів для впровадження 5G.

Вартість iPhone 12 Pro Max

Хоч в iPhone 12 Pro Max і відбудеться безліч покращень, вартість смартфона не зміниться в порівнянні з iPhone 11 Pro Max. Про це заявило відразу кілька незалежних джерел. Ціна iPhone 12 Pro Max повинна скласти $ 1099 за базову модель з 128 ГБ пам’яті. Для порівняння, iPhone 11 Pro Max продається за ціною $ 1099 за базову версію з 64 ГБ пам’яті.

Ціна iPhone 12 Pro Max в Україна складе від 36 999 гривень в кращому випадку. Однак існує реальне побоювання в тому, що Apple підніме ціни майбутніх моделей iPhone в порівнянні з попередніми. На це компанія вказала сама, коли раніше запустила iPhone SE 2-го покоління зі збільшеною ціною.

Дата виходу iPhone 12 Pro Max

Apple презентує iPhone 12 Pro Max восени 2020 року. Ще недавно можна було точно стверджувати, що презентація відбудеться у вересні. Але саме у випадку з лінійкою iPhone 12 є побоювання, що анонс смартфонів буде відкладений на тлі складної епідеміологічної ситуації. Про ймовірне перенесення презентації iPhone 12 Pro Max і інших нових смартфонів на жовтень раніше повідомили інсайдери.

Від дати презентації iPhone 12 Pro Max залежить і дата старту продажів смартфона. Очікуємо початок продажів новинки в вересні-жовтні 2020 року.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.