Приблизний час читання: 4 хв

Створено сервіс, який “пророкує” ймовірність летального результату від COVID-19

0

Калькулятор ймовірності летального результату в разі зараження коронавірусної інфекції розробили польські вчені.

Як розповіла журналістам представник Поморського Науково-Технологічного парку Міґдолі Малара-Щвітоньска, програма “враховує вік і стать людини, а також і інформацію про чотири основні типи хронічних захворювань”.

За її словами, в створенні калькулятора брали участь в тому числі лікарі та епідеміологи.

Серед хронічних хвороб, які враховує калькулятор, – серцево-судинні захворювання, підвищений кров’яний тиск, цукровий діабет, онкологія.

“Ризик смерті від COVID дуже чітко залежить від способу життя і пов’язаних з ним захворювань, в тому числі ожиріння, діабету, гіпертонії і їх ускладнень. Останні дані показують, що смертність серед людей без будь-яких хронічних захворювань становить менше одного відсотка випадків зі смертельним результатом COVID-19 “, – розповів головний розробник калькулятора – доктор медичних наук Петро Бандош.

При тестуванні калькулятора видно, що ризик померти в разі зараження коронавірусом для чоловіка 30 років без хронічних захворювань становить 0,03%, а для жінки – 0,02%. У віці ж 80 років ризик для чоловіка з цукровим діабетом і онкологією становить 25,86%, а для жінки того ж віку і з тими ж захворюваннями – 14,03%.

Читайте також  Стало відомо особливості майбутньої конференції WWDC розробників Apple

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут