Новини України та Світу

Попри оновлення, нова версія ChatGPT o1 допускає базові помилки

Share
Час читання: 2 хв.

У середині вересня OpenAI представила нову модель штучного інтелекту під назвою o1, раніше відому як Strawberry. Цей чат-бот розроблений для вирішення складних завдань у галузях фізики, хімії та біології, наближаючи його здатність до людського мислення.

Попри досягнення, нова GPT-модель все ще припускається простих помилок. За даними OpenAI, ця версія продемонструвала рівень продуктивності, порівняний з аспірантом, у складних тестах. Проте з простими завданнями ШІ все ще має труднощі.

Наприклад, Матьє Ашер з Insa Rennes у Франції поділився на платформі X, що GPT-o1 робить нелогічні ходи у шахових головоломках, повторюючи типові помилки, вже відомі з GPT-4o та GPT-3.5. У шаховій позиції на четвертому ході ферзь робить неправильний хід на f7. Дослідник повторив експеримент п’ять разів, і результат був аналогічний.

Також інший дослідник, Колін Фрейзер, перевірив здатність моделі вирішувати прості логічні задачі, такі як питання про кількість переходів пастуха через річку з трьома вівцями. Чат-бот o1 дав неправильну відповідь.

Штучний інтелект Навид Могаддам знайшов ще одну типову помилку: якщо запитати, скільки разів буква “R” зустрічається у слові “Strawberry”, GPT-o1 дає неправильну відповідь, стверджуючи, що дві букви, замість трьох.

На цей момент GPT-o1 є тестовою версією, доступною лише для платних користувачів, і OpenAI визнала, що вона все ще на ранній стадії розвитку. Модель має недоліки в текстовій та графічній обробці, а також у відповідях на питання про актуальні події.

OpenAI обіцяє регулярні оновлення та значні покращення в майбутніх версіях. Дослідник Ноам Браун вважає, що в перспективі моделі ШІ можуть обмірковувати відповіді тижнями, що потенційно приведе до наукових проривів. Однак критики, такі як Гері Маркус, наголошують, що перед ШІ ще довгий шлях до досягнення справжніх революцій.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: ChatGPT
  • Останні записи

    Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

    З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…

    22.12.2024

    Apple випускає екстрене оновлення iOS 18.2.1 для iPhone

    Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…

    22.12.2024

    Розумні годинники можуть завдати шкоди: нове дослідження

    Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…

    22.12.2024

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024