Хакери запускають кібератаки на українських військових через Signal: що відомо

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Українські військові потрапили під кібератаки через популярний месенджер Signal. CERT-UA повідомляє про отримання від компанії Trendmicro інформації про підозрілі файли, які намагаються виглядати як рекрутингові повідомлення 3-ї ОШБр та ЦАХАЛ.

Реклама

Кіберзлочинці використовують архіви із LNK-файлами, які, при відкритті в Signal, запускають ланцюгову реакцію інфікування шкідливими програмами REMCOSRAT і REVERSESSH. Це відкриває зловмисникам несанкціонований віддалений доступ до пристроїв.

Фахівці CERT-UA зауважують, що файли-ярлики містять команди для завантаження, що приховані у HTA-файлі, який викликає обфускований VBScript-код. Це спричиняє запуск PowerShell-команди, що розшифровує, декомпресує і запускає шкідливий PowerShell-сценарій.

Атаки мають тематику війни, використовуючи назви документів, які є релевантними для військових, такі як “опитування полоненого” чи “геолокації”.

Signal, як безпечний месенджер, стає об’єктом вибору для військових, але тепер з’являється загроза безпеці. Наразі, CERT-UA вживає заходів для захисту від цих кібератак.

Нещодавно російське телебачення також повідомило, що росія має можливість читати видалені повідомлення в Telegram, підкреслюючи ростучі загрози для кібербезпеки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

ДжерелоCERT-UA

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Kairov Vitaliy
Kairov Vitaliy
Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: