Чергові зміни у законі про мобілізацію: ключові повідомлення та дискусії

Час читання: < 1 хв.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Олександр Завітневич, оголосив про значні зміни у законопроєкті про мобілізацію. Ці зміни обговорюються в Комітеті та мають на меті знайти баланс між конституційними правами громадян та необхідністю вжиття заходів у разі мобілізації.

Реклама

Зазначається, що фінальне рішення щодо законопроєкту планується ухвалити у вівторок, 9 січня. Однак, члени Комітету вже відзначили деякі “дискусійні норми”, які потребують уточнень.

Основні питання обговорення включають:

  1. Баланс між правами та обов’язками: Завдання полягає в пошуку компромісу між конституційними правами громадян та необхідними заходами для ефективної мобілізації.
  2. Економічні можливості: Розглядається важливе питання фінансування мобілізаційних заходів та джерел покриття потреб.
  3. Тривалість служби: Законопроєкт пропонує обмеження термінів військової служби до 36 місяців. Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вважає цей термін компромісом, підкреслюючи необхідність запобігання загостренню на фронті та підготовки замін.
  4. Ротація на фронті: Головнокомандувач ЗСУ виступив проти законодавчого закріплення вимог про обов’язкову ротацію на передовій.
Зараз читають  Виявлено критичну вразливість Wi-Fi у Windows, яка дозволяє запускати шкідливий код

Важливі учасники обговорення включають Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, начальника Генерального штабу генерал-лейтенанта Сергія Шапталу та Міністра оборони Рустема Умєрова.

Нагадаємо, 25 грудня Кабінет Міністрів України представив проєкт закону щодо мобілізації, який передбачає кардинальні зміни в підході до цього питання. Зокрема, обговорюється обмеження термінів служби та інші питання, які стосуються національної безпеки.

Очікується, що обговорення законопроєкту триватиме, а остаточне рішення буде прийняте у вівторок.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

ДЖЕРЕЛООлександр Завітневич

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.