Китай випередив глобальні прогнози, запустивши першу у світі інтернет-мережу нового покоління, що більш ніж у 10 разів перевершує за швидкістю наявні магістралі, на два роки раніше, ніж передбачалося.
Нова магістральна мережа, названа так тому, що вона є основним маршрутом передавання даних між містами, здатна передавати дані зі швидкістю 1,2 терабіта (1200 гігабітів) за секунду між Пекіном на півночі країни, центральним китайським містом Ухань і Гуанчжоу в південній провінції Гуандун.
Лінія, протяжність якої становить понад 3000 км оптичного волокна, була введена в експлуатацію в липні й офіційно запущена цього тижня, після проходження всіх експлуатаційних випробувань.
Це досягнення – спільна робота Університету Цінхуа, компаній China Mobile, Huawei Technologies і Cernet Corporation – перевершило прогнози експертів про те, що надшвидкісні мережі зі швидкістю передавання даних 1 терабіт на секунду з’являться не раніше 2025 року.
Більшість магістральних мереж Інтернету у світі працює на швидкості всього 100 гігабіт на секунду. Навіть США тільки нещодавно завершили перехід на Інтернет п’ятого покоління зі швидкістю 400 гігабіт на секунду.
З’єднання Пекін-Ухань-Гуанчжоу є частиною китайського проєкту Future Internet Technology Infrastructure (FITI), який розробляли протягом 10 років, і він являє собою останню версію національної Китайської освітньої та дослідницької мережі (Cernet).
Керівник проєкту Ву Цзяньпін з Китайської інженерної академії заявив, що надшвидкісна лінія “не тільки успішно працює”, а й забезпечує Китай “передовими технологіями для створення ще швидшого Інтернету”.
Віце-президент Huawei Technologies Ван Лей на тій самій пресконференції в Університеті Цінхуа в понеділок заявив, що мережа “здатна передавати дані, еквівалентні 150 фільмам високої чіткості, лише за одну секунду”.
Представник Університету Цінхуа Сюй Мінгвей порівняв нову інтернет-магістраль із надшвидкісним поїздом, який замінив 10 звичайних шляхів, що використовувалися для передачі того ж обсягу даних. За його словами, це значно здешевлює проєкт і полегшує управління ним.
Магістральні мережі мають ключове значення для національної освіти та наукових досліджень, а також для швидко зростаючої потреби в передаванні даних від таких застосунків, як електромобілі та шахти, що використовують промислові технології 5G.
Нова магістральна мережа – це ще один крок для Китаю, який занепокоєний своєю залежністю від США і Японії в поставках маршрутизаторів та інших комплектуючих.
Усе програмне та апаратне забезпечення системи було вітчизняного виробництва, а група технічних дослідників займалася удосконаленням усіх компонентів – від маршрутизаторів і комутаторів до оптоволоконних з’єднань.
Ву і його команда розробили власний надшвидкісний маршрутизатор, здатний обробляти більше даних, ніж будь-коли раніше. Група також запропонувала технологію об’єднання декількох оптичних шляхів для збільшення верхньої межі передачі даних.
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…
Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…
Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…
View Comments
а не за.обує вас піарить кітайську пропаганду? Японія и США мають експерементальні та в котрих місцях діючи магистралі у десятки разів швидші за це!