Новини України та Світу

Не купуйте дешеві приставки Android TV: вони небезпечні

Share

Нещодавно експерти помітили, що продавці почали торгувати Android-смартфонами з попередньо встановленими вірусами. Користувачі купували апарати з купою вбудованої реклами і троянами. Проблема торкнулася і росіян, про що ми писали раніше. Прошивки для цих апаратів створювали зловмисники-ентузіасти за допомогою Android Open Source Project – версії Android з відкритим вихідним кодом. Такі версії ОС можуть поставлятися без сервісів і ліцензії Google.

Виявляється, проблема торкнулася не тільки дешевих Android-смартфонів з Китаю, а й ТВ-приставок на базі Android TV. За даними зарубіжних ЗМІ, на Amazon і AliExpress можна легко наштовхнутися на телеприставки з попередньо встановленими вірусами.

У кращому разі користувач такої приставки постійно натикатиметься на рекламу (зловмисники зароблятимуть на переглядах), у гіршому – його телевізор перетвориться на машину для збору конфіденційних даних.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Найбільш “вірусними” приставками вважаються моделі від RockChip і AllWinner – не купуйте їх. Також не купуйте приставки, які коштують підозріло дешево, відносно моделей конкурентів.

У техпідтримку Google посипалася купа запитань від користувачів і журналістів. Нарешті, компанія дала офіційний коментар з цього приводу:

Ми отримали запитання про ТВ-приставки, створені за допомогою Android Open Source Project (AOSP), які продаються як пристрої з Android TV. Деякі з них можуть постачатися з додатками Google і Play Store, не ліцензованими Google, це означає, що на ці пристрої не поширюється Play Protect.Техпідтримка Google

Play Protect – захист Android від Google, який запобігає появі вірусів і спливаючої реклами в прошивках. Отримати Play Protect можуть тільки виробники з ліцензією Google. Якщо ви сумніваєтеся в якості та захисті своєї ТВ-приставки, перевірте наявність Play Protect.

Як це зробити:

Увімкніть телевізор і відкрийте Google Play;У магазині додатків натисніть на аватарку профілю;Перейдіть у розділ Play Protect.

В описі функції буде зазначено, чи є захист на вашому пристрої чи ні. Ще можна перевірити виробника на офіційному сайті Android. Якщо у списку немає компанії, яка створила приставку, у неї немає ліцензії і немає захисту Play Protect.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: топ-3 ознаки

    Всі користувачі повинні знати про ознаки поломки мобільного телефону, що наближається. Без цієї життєво важливої…

    03.05.2024

    Xiaomi та Google терміново оновлюють програмне забезпечення через проблеми у смартфонах

    ІБ-компанія Oversecured виявила проблеми в Android -додатках від Xiaomi та Google Android Open Source Project (AOSP), що впливають на користувачів по…

    03.05.2024

    Названо моделі Google Pixel, які не отримають оновлення до Android 15

    Стало відомо, коли може початися розповсюдження Android 15 на пристрої Google Pixel і які моделі…

    03.05.2024

    Названо найкращі смартфони за співвідношенням ціни та якості за версією AnTuTu

    Фахівці бенчмарку поділилися своїм баченням найзбалансованіших смартфонів одразу у чотирьох категоріях, починаючи від бюджетників та…

    03.05.2024

    Apple зменшить ще одну деталь iPhone 16

    Якщо вірити представленим знімкам, компанія змінила систему бездротової зарядки. Про це пише портал 9To5Mac, посилаючись…

    03.05.2024

    Виробництво OLED-панелей для iPad Pro призведе до змін iPhone 16

    Перехід на OLED в iPad - це те, над чим уже багато років працюють. Незважаючи…

    03.05.2024