У квітні президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення імпортних мит на закордонні товари, що ввозяться з різних країн. Окрім базового підвищення на 10%, для окремих напрямків були введені серйозні надбавки, що можуть суттєво вплинути на американську технологічну галузь.
В результаті цієї митної політики програти можуть американські корпорації, які покладалися на глобальні ланцюжки поставок. Акції таких компаній, як Meta, Nvidia, Apple та Amazon, різко впали: на 5% для Meta та Nvidia та на 6% для Apple та Amazon. Зокрема, Apple отримує значну частину своїх доходів від смартфонів, які збираються в Китаї та Індії, а також від інших пристроїв, що виробляються у В’єтнамі. Схожа ситуація і з Amazon, де китайська продукція має великий вплив на бізнес компанії.
Експерти попереджають, що підвищення мит призведе до зростання цін на товари в США та розгону інфляції. Представники Goldman Sachs зазначають, що ймовірність рецесії в країні за найближчі 12 місяців зросла з 20% до 35%. Трамп припускає, що американські споживачі будуть готові платити більше за місцеві товари, проте багато виборців голосували за нього саме через незадоволеність інфляцією, яка виникла за часів адміністрації Байдена.
Зміни в імпортних митах залежать від тарифної політики інших країн. Великобританія, Чилі та Бразилія обмежили підвищення мита до 10%, а для азіатських країн ставки зросли до 26-49%. Китай, Камбоджа, В’єтнам, Тайвань, Індія та Таїланд потрапили в цей список. Вартість товарів з Китаю зросте на 34%, а з Індії — на 26%. Європейська продукція буде оподатковуватись за ставкою 20%. Трамп також ввів мито проти низки островів, де або немає виробництва, або вони не є незалежними.
Автомобільна галузь також відчує наслідки: до 10% мит на імпорт додадуться вже існуючі 25% мита. Китайські електромобілі, зокрема, зазнають підвищеного мита до 100%. У результаті американські споживачі заплатять на $2500 більше за імпортовані автомобілі, а за дорогі моделі — навіть $20 000.
Трамп також скасував норму, що дозволяла американцям отримувати посилки з Китаю та Гонконгу на суму до $800 без мита. Це змінить правила інтернет-торгівлі та вплине на ринок, зокрема на платформи, як Temu. Зміни набудуть чинності з 2 травня.
У цьому контексті на ринку з’явилися нові послуги від розробників програмного забезпечення та митних брокерів, що допомагають мінімізувати витрати на імпорт в умовах нової митної політики.
Експерти зауважують, що за останні 30 років економіка США значно залежала від Китаю. Перехід на виробництво в межах країни буде складним, але у довгостроковій перспективі нова митна політика може сприяти розвитку американського виробництва.
У мережі з'явилися нові чутки про Samsung Galaxy S26 Ultra, який має вийти у січні…
Компанія Meta оголосила про впровадження «підліткових акаунтів» у соцмережу Facebook та месенджер Messenger. Як і в Instagram,…
Щороку шанувальники технологій з нетерпінням чекають на новинки від Apple, і осінь цього року не…
Минулого місяця Google представила AI Mode – пошуковий чат-бот на базі технологій штучного інтелекту, який інтегрований у…
Microsoft заблокувала оновлення Windows 11 24H2 для комп'ютерів, які використовують несумісний драйвер sprotect.sys від компанії…
Програми для Android можуть "важити" десятки гігабайт - бюджетному смартфону або планшету потрібно порівняно багато…