Раніше Китай назвав супутники SpaceX Starlink потенційною загрозою та закликав до розробки можливостей щодо їх відключення або виведення з ладу. Наразі китайські вчені розробили модель оцінки ефективності ядерної протисупутникової зброї.
Ядерний вибух у ближньому космосі може створити радіоактивну хмару на площі, що дорівнює штату Нью-Йорк, і вивести з ладу або знищити супутники на навколоземній орбіті, згідно з новим комп’ютерним моделюванням, проведеним групою китайських військових учених.
Результати моделювання показують, що 10-мегатонна боєголовка – скромна за сьогоднішніми мірками – може створити серйозну загрозу для супутників, якщо вона вибухне на висоті 80 км. Вибух може перетворити молекули на радіоактивні частинки і створити хмару, яка за формою нагадує перевернуту грушу, кажуть фізик-ядерник Лю Лі та його колеги у статті, опублікованій 15 жовтня в журналі Nuclear Techniques, що рецензується. Приблизно за п’ять хвилин хмара може піднятися на висоту майже 500 км і поширитись на площі понад 140 000 кв. км.
В опублікованому у травні дослідженні китайських військових мережу Starlink названо потенційною загрозою національній безпеці Китаю. Китайські військові побоюються, що ці супутники можуть надавати послуги зв’язку суперникам або врізатися в китайську космічну станцію або супутники, діючи як “агенти-смертники”.
Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…
Apple готує перший складаний iPhone, який стане частиною глобального оновлення лінійки. За інформацією аналітиків, пристрій…
Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants (DSCC) Росс Янг поділився планами Apple щодо розширення…
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…