Смартфони

Android стане зовсім іншим: головні нововведення

Share
Час читання: 2 хв.

Компанія Google готує кардинальні зміни в операційній системі Android. Дещо із задуманого вже реалізовано у свіжій бета-версії Android 16 DP2, що вийшла нещодавно, яка доступна розробникам.

Що ще відомо

В Android 16 була перероблена логіка навігації по інтерфейсу ОС і додатків за допомогою трьох класичних кнопок у нижній частині екрана. Точно так само, як у випадку з управлінням жестами, з’явилася функція Predictive Back, завдяки чому користувач після натискання на кнопку повернення бачить зменшене зображення вікна, до якого збирається повернутися.

Прев’ю з’являється, якщо натиснути й утримувати кнопку повернення. Якщо користувач зрозуміє, що може втратити введені раніше дані, то може відмовитися від переходу на попередню сторінку. Це нововведення додасть одну з переваг управління жестами тим користувачам, які звикли користуватися кнопками для навігації.

Друге нововведення стосується регуляторів гучності. В Android 15 після натискання на одну з фізичних кнопок для управління звуком з’являється повзунок гучності з можливістю натиснути на кнопку меню для розгортання просунутішого мікшера з кількома налаштуваннями гучності (медіа, розмова телефоном, рингтон, повідомлення, будильник). У беті Android 16 зовнішній вигляд цього мікшера був перероблений, і тепер замість пігулкоподібних повзунків з’явилися повзунки з вертикальними обмежувачами. За задумом дизайнерів, таке представлення дає змогу простіше і точніше налаштувати необхідний рівень гучності для кожної категорії. У мініатюрного регулятора точно такий самий плоский обмежувач, тільки не вертикальний, а горизонтальний.

Стабільна бета-збірка Android 16 має вийти в першому кварталі цього року, але Google продовжить тестувати це оновлення щонайменше до літа, після чого його буде випущено офіційно.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Майбутнє суперінтелекту: як OpenAI бачить розвиток штучного інтелекту

    TechRadar звертає увагу на заяву Сема Альтмана про те, що у 2025 році з'являться перші…

    14.01.2025

    Samsung анонсувала Galaxy Ring XL та оновлення для Samsung Health

    Samsung оголосила про розширення модельного ряду розумного кільця Galaxy Ring. Гаджет представлять у двох нових…

    14.01.2025

    WhatsApp все ще не виправив баг, на який постійно скаржаться користувачі

    Користувачі месенджера WhatsApp на пристроях з операційною системою Android скаржаться на баг, що полягає у…

    14.01.2025

    Apple можуть оштрафувати на $2 млрд: деталі конфлікту та причини

    Суд Великої Британії отримав позов проти Apple, що вимагає накласти на компанію штраф у розмірі…

    14.01.2025

    Apple Intelligence може знижувати автономність iPhone

    Багато власників iPhone з нетерпінням чекають на європейський запуск Apple Intelligence у квітні, однак нові…

    14.01.2025

    У США різко зріс попит на аналоги TikTok

    На тлі загрози заборони TikTok у США, яка все більше привертає увагу громадськості та викликає…

    14.01.2025