USB 4 vs USB 3: 5 основних відмінностей

UPG

З моменту появи USB 1.0 у 1996 році було створено кілька поколінь цього популярного інтерфейсу. Сьогодні на більшості пристроїв можна знайти роз’єм USB. Раз на кілька років випускається нова специфікація USB.

Давайте розглянемо найостанніший стандарт – USB 4, і його відмінності від версії USB 3.

USB 4 і USB 3

USB 4 – останнє покоління інтерфейсу. Стандарт був випущений в серпні 2019 року і заснований на специфікації Thunderbolt 3, наданої корпорацією Intel. Можливо тому Thunderbolt 4 і USB4 зовні мають схожий вигляд. USB4 вимагає використання роз’єму USB-C і пропонує більш високу швидкість передачі даних.

USB 3.0, також відомий як Super Speed, третя версія стандарту. Першу специфікацію USB 3.0 було випущено в листопаді 2008 року, і відтоді з’явилися: USB 3.1 (2013) і USB 3.2 (2017).

Підтримувані типи роз’ємів

USB4 – перший стандарт USB, що вимагає використання роз’єму USB Type-C. Тому, щоб досягти максимальної швидкості передачі даних знадобиться кабель USB C-to-C.

Специфікація USB 3.2 не вимагає використання одного роз’єму.
Швидкість передавання даних

USB 4 забезпечує більш високу швидкість передачі даних, ніж USB 3. USB 3.2 дає максимальну швидкість 20 Гбіт/с. USB 4 може передавати дані зі швидкістю до 120 Гбіт/с починаючи з USB 4 2.0.

Зворотна сумісність

USB 3 і USB 4 зворотно сумісні зі стандартами, які були до них. У USB 4 додається сумісність із Thunderbolt 3, хоча в основному це додаткова функція.

Обов’язкові та рекомендовані функції
USB 4 являє собою набір мінімальних стандартів, яким повинні відповідати виробники, щоб маркувати свою продукцію як USB 4. Він вимагає використання роз’єму Type-C. Також потрібна підтримка альтернативного режиму DisplayPort, двосмугової роботи і Thunderbolt 3.

USB 3 не має обов’язкових функцій, за винятком тих, які специфічні для роз’єму або необхідні для певного режиму роботи.

Ціна проти продуктивності

Розширені функції USB 4 і його відносна новизна означають, що кабелі та пристрої, що підтримують його, будуть дорожчими, порівнюючи з USB 3. Однак із часом USB 4 стане більш поширеним, а отже, доступнішим. До речі, USB 4 пропонує практично ті самі функції, що і Thunderbolt 4, але водночас дешевше. Так що все дуже відносно.

USB 3 – це бюджетний варіант, що забезпечує високу продуктивність за нижчою ціною. USB 3 підійде користувачам, які шукають бюджетне рішення для своїх завдань. USB4 буде корисний геймерам, відеографам та іншим просунутим користувачам.

Який же стандарт вибрати?

Логічно, що новіший стандарт кращий за попередній.

Але, чесно кажучи, ви навряд чи помилитеся, вибравши будь-який варіант. Вирішувати, чи варті нові функції USB 4 додаткової ціни тільки вам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я