Статті

Як правильно вибрати смартфон: найважливіші характеристики, на які треба звертати увагу

Share
Час читання: 3 хв.

Сучасні смартфони стають дедалі більш нашпигованими різними потрібними (і не дуже) функціями. Важливо розуміти, які технічні фішки вам потрібні, а за які ви переплатите зайві кілька тисяч гривень.Розповідаємо, на які характеристики варто дивитися насамперед!

Дисплей

Тут вам потрібно розуміти діагональ і тип матриці. Від діагоналі залежить, наскільки зручно буде тримати смартфон у руці: навряд чи вийде набирати однією рукою повідомлення на 6,5-дюймовій “лопаті”.

Що стосується типу матриці, тут вибір залежить від цінового сегмента. Доступні смартфони найчастіше оснащують IPS-матрицями, у яких непогана передача кольору, але маленька пікова яскравість. Телефони середнього і вищого сегмента частіше отримують матриці AMOLED або OLED. Обидві хороші, але AMOLED досить сильно їсть заряд батареї.

Якщо ви любите грати на смартфоні, варто звернути увагу на частоту оновлення дисплея. Стандартних 60 Гц вам буде замало, тож краще вибрати смартфон з показником 90 або навіть 120 Гц.

Продуктивність

Мабуть, найважливіша частина вибору пристрою. Від процесора й оптимізації смартфона залежить, скільки завдань одночасно він зможе виконувати і наскільки вимогливі програми запускатиме. Але не дивіться на кількість ядер: навіть восьмиядерний смартфон може програти за швидкістю шестиядерному, якщо останній краще оптимізований.

Головний стандарт – це бенчмарк, або тест на продуктивність. Різні організації тестують смартфони в режимі високого навантаження і за результатами тесту присуджують пристроям рейтинг у балах. Що вищий бал – то швидше й успішніше смартфон справляється із завданнями.

Найпопулярніший бенчмарк на даний момент – AnTuTu Benchmark. Просто заходьте на сайт, вводьте назву вподобаної моделі смартфона і побачите, наскільки телефон хороший, як порівняти з іншими моделями.

Із загальних рекомендацій можемо додати, що для щоденного користування вам цілком вистачить 4 ядер процесора і 6 ГБ оперативної пам’яті. Якщо ж ви збираєтеся навантажувати смартфон роботою в графічних редакторах чи відеоіграми, то краще пошукати пристрій із 6 або 8 ядрами, а також щонайменше 8 ГБ “оперативки”. Щодо внутрішньої пам’яті – менше, ніж 64 ГБ, для сотень фотографій і відео вам точно буде мало.

Акумулятор і зарядка

Багато сучасних смартфонів пропонують акумулятори ємністю 4500-5000 мАг. Те, наскільки швидко телефон “сяде”, визначається купою параметрів – від яскравості екрана до того, як добре виробник оптимізував операційну систему. Але батареї ємністю менше 4000 мАг вам точно надовго не вистачить.

Важливо дивитися на підтримувану потужність зарядки. Добре, якщо смартфон підтримує швидку зарядку. Причому під це поняття потрапляють зарядні пристрої потужністю як 25-30 Вт, так і 100 Вт і вище. Але не можна зловживати такими ЗП: що більша потужність зарядки, то більше смартфон може перегрітися, а батарея – розгубити свою ємність.

Камера

Багато компаній роблять кількість пікселів і якість зйомки головною фішкою кожного флагманського смартфона. Ширококутні модулі, “телевіки”, сотні пікселів, лідари і режим нічної зйомки – все це круто, але в повсякденному житті ми про них можемо навіть не згадати.

У iPhone 13 Pro Max три 12-мегапіксельні модулі, але ні в кого не повернеться язик сказати, що він знімає гірше, ніж топовий Samsung Galaxy S22 з основним модулем на 50 МП. Тому читайте професійні огляди смартфонів, щоб визначити якість фото “на око”.

Підсумок

Не будемо заглиблюватися в обговорення оболонок операційної системи або ступінь захисту від води (яку середньостатистичний смартфон не любить). Замість цього ще раз пройдемося по головних пунктах:

  • Дисплей обираємо за зручністю, типом матриці та герцовкою;
  • Продуктивність оцінюємо за бенчмарками;
  • Адекватний мінімум – це 64 ГБ внутрішньої пам’яті, 6 ГБ ОЗП і 4 ядра;
  • Хороший акумулятор починається з 4500 мАг, але швидкість зарядки теж важлива;
  • Не спокушаємося на режими нічної зйомки, десятки мегапікселів і 100-кратний зум;
  • Орієнтуємося на якість зйомки в оглядах.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple готує прорив з iPhone SE 4: що варто знати про новинку

    Коли рік добігає кінця, важко не замислитися, що ж чекає на нас у світі технологій…

    28.12.2024

    Ремінці смарт-годинників містять токсичні речовини: що це означає для користувачів

    Ремінці для смарт-годин та фітнес-трекерів від популярних брендів виявилися джерелом високих концентрацій токсичних хімічних речовин,…

    28.12.2024

    Не купуйте iPhone 16 на дві SIM-карти: названо основні обмеження

    Відомий техноблогер попередив своїх підписників про можливі труднощі з покупкою iPhone 16, який підтримує дві…

    28.12.2024

    Оновлення для смартфонів Motorola викликало серйозні проблеми

    Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…

    28.12.2024

    Нові тарифи від “Київстар”: знайдено найвигідніший варіант

    «Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…

    28.12.2024

    Битва за майбутнє ШІ: Ілона Маска підтримали у протистоянні з творцями ChatGPT

    Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…

    28.12.2024