Статті

Чому надто багато мегапікселів камери смартфона – це погано

Share
Час читання: < 1 хв.

Маркетологи зараз намагаються залучити покупців тим, що той чи інший смартфон має камеру з великою кількістю мегапікселів, а отже нібито краще знімає. Однак, це зовсім не обов’язково так.

Мегапіксель є один мільйон пікселів, які розташовані на матриці пристрою. Окремо взятий піксель – це квадратний осередок невеликого розміру, який має власний кольоровий фільтр. Однак один піксель здатний вловлювати лише свій спектр кольорів.

Незважаючи на те, що кількість мегапікселів у камери може бути більшою, розмір матриці може залишатися незмінним. І чим вище щільність пікселів, тим менший їх розмір. Відповідно, якість фото залежить не так від кількості мегапікселів, як від співвідношення цих мегапікселів з розміром матриці.

Золотою серединою “чесних” мегапікселів вважається 12 МП. Саме цей параметр мають останні iPhone.

Хоча і камери з великою кількістю мегапікселів мають низку переваг. Але допоможуть вони лише тим, хто має намір роздруковувати великі банери, переглядати кадри на надширокоформатних дисплеях, знімати при наближенні. Крім того, камери з безліччю мегапікселів мають кращу перспективу архітектури. Багато чого до того ж у сучасних фото та відео залежить від постобробки.

Виробники часом трохи дурять покупців. Вони поєднують кілька пікселів під один колірний фільтр. Причому чим більше мегапікселів, ніж зазвичай і більше пікселів об’єднуються. При цьому деталізація, якість зображення зазвичай у таких камерах залежать від алгоритмів, від програмної обробки.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024