Маркетологи зараз намагаються залучити покупців тим, що той чи інший смартфон має камеру з великою кількістю мегапікселів, а отже нібито краще знімає. Однак, це зовсім не обов’язково так.
Мегапіксель є один мільйон пікселів, які розташовані на матриці пристрою. Окремо взятий піксель – це квадратний осередок невеликого розміру, який має власний кольоровий фільтр. Однак один піксель здатний вловлювати лише свій спектр кольорів.
Незважаючи на те, що кількість мегапікселів у камери може бути більшою, розмір матриці може залишатися незмінним. І чим вище щільність пікселів, тим менший їх розмір. Відповідно, якість фото залежить не так від кількості мегапікселів, як від співвідношення цих мегапікселів з розміром матриці.
Золотою серединою “чесних” мегапікселів вважається 12 МП. Саме цей параметр мають останні iPhone.
Хоча і камери з великою кількістю мегапікселів мають низку переваг. Але допоможуть вони лише тим, хто має намір роздруковувати великі банери, переглядати кадри на надширокоформатних дисплеях, знімати при наближенні. Крім того, камери з безліччю мегапікселів мають кращу перспективу архітектури. Багато чого до того ж у сучасних фото та відео залежить від постобробки.
Виробники часом трохи дурять покупців. Вони поєднують кілька пікселів під один колірний фільтр. Причому чим більше мегапікселів, ніж зазвичай і більше пікселів об’єднуються. При цьому деталізація, якість зображення зазвичай у таких камерах залежать від алгоритмів, від програмної обробки.
Компанія Apple запустить виробництво навушників AirPods в Індії на початку наступного року, повідомляє Bloomberg. Уже…
У китайській соцмережі Weibo з'явилися зображення макета передбачуваного iPhone 17 Air, який порівняли з iPhone…
Компанія Microsoft представила Phi-4 - свою новітню велику мовну модель генеративного штучного інтелекту. Новинка вирізняється…
Журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про плани Apple з випуску оновлених приставок Apple TV,…
За інформацією, опублікованою агентством Bloomberg, Apple планує перейти на використання власних чипів Proxima для роботи…
Дизайнер Саранг Шетх пофантазував на тему того, яким може вийти перший складаний смартфон компанії Nothing.…