Статті

До 20% розряджати та до 80% заряджати. Як правильно заряджати акумулятор смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Де кого здивує відповідь. А знайдуться і такі, хто навіть лаятиметься і доводитиме зворотне викладеному нижче.

Проте питання слід розглянути уважно.

Що таке акумулятор? Це хімічне джерело струму. Майже як батарейка. Тільки в батарейці металевий цинк, взаємодіючи з марганцевою кислотою, перетворюється на сіль. І в міру розчинення цинкової склянки напруга та сила струму падають.

У літієвому акумуляторі відбувається майже такий самий процес. Однак, під впливом зовнішнього електричного струму хімічна реакція може йти назад. У міру заряджання літій відновлюється до металевого стану. І акумулятор знову здатний живити споживача електричним струмом.

Звичайна батарейка перестає працювати раз і назавжди через незворотний процес переходу цинку в сіль марганцевої кислоти.

У акумулятора процес звернений, але число циклів заряду обмежено в силу того, що з часом частина літію включається в з’єднання, які більше неможливо зруйнувати. Це загальна проблема будь-яких типів хімічних джерел струму. Чи то нікель-кадмієві чи свинцево-кислотні в автомобілях. Поступова сульфатація пластин солі свинцю всередині акумуляторів призводить до того, що ні набрати заряд, ні віддати його він вже не може. Заважає зовнішня сольова шуба, яка не проводить електрику.

Запорукою максимально тривалого терміну експуатації є дотримання правил заряджання та розряджання. А саме – розряджати акумулятор до краю і повністю відновлювати заряд. Половинчасті дії призводять до прискореного формування та накопичення сольових сполук, зруйнувати які згодом буде просто неможливо. Окисно-відновлювальні процеси повинні охоплювати весь обсяг активної речовини всередині акумулятора.

Тепер розглянемо питання, звідки ж з’явилася в інтернеті та сама рекомендація про розрядку акумуляторів смартфонів не нижче 20℅ та зарядку не вище 80℅?

Обговоримо на прикладі інструкції від інженерів компанії Apple, які створили модний iPhone.

Так ось в інструкції дійсно є рекомендація не розряджати смартфон нижче 20℅.

Виходить інженери яблука тупуваті? А “доморослі експерти” розумні, що підхопили цю пораду?

Нічого подібного. Просто треба було прочитати інструкцію до кінця. І там таки написано англійською по білому, що ця порада лише компроміс між вимогами творців саме акумулятора та зручностями користувачів. Суть у тому, що було прораховано, що в середньому при залишковому заряді 20℅ кінцевий користувач продукту може продовжувати здійснювати дзвінки та здійснювати вихід в інтернет протягом не менше 1,5 годин. І за таких умов експлуатації встигне дістатися до точки заряджання акумулятора без повного примусового відключення iPhona та втрати зв’язку

Не більше того!

Жодних вказівок про обов’язковість ставити смартфон на зарядку негайно після досягнення цифри залишкового заряду в 20℅ немає.

Просто тим, хто пише дурні поради, варто дочитувати тексти до кінця і правильно прочитане інтерпретувати. А на запитання – чому заряджати до 80℅ взагалі зрозумілих відповідей немає.

Тому правильно розряджати акумулятор до мінімальної межі в 1℅ та заряджати до 100℅.

Тільки так ваш пристрій прослужить довго. Реакції окислення і відновлення відбуватимуться у всьому обсязі акумулятора, а не тільки в безпосередній близькості до струмознімальних електродів. У такому режимі активний шар не деградує раніше гарантованого терміну, встановленого заводом-виробником.

Перш, ніж складний електронний пристрій потрапить до рук покупця, розробниками проводяться десятки і сотні лабораторних тестів у найсуворіших умовах і в різних режимах.

Лише після цього технологія виробництва передається на виробниче підприємство.

На жаль, інтернет заполонений порадами “експертів”, що навіть близько не мають інженерної освіти, але при цьому активно роздають шкідливі поради.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024