Битва iOS vs Android це класичне протистояння. Шанувальники обох операційних систем упевнені, що користуються найкращою, а ось суперник багато в чому програє. Пропонуємо оцінити, які є сильні та слабкі сторони обох операційних систем. А ось хто найкращий у 2022 році: iOS або Android, кожен читач сам вирішить для себе.
Складність порівняння та аналізу полягає в тому, що iOS – операційна система, яка офіційно стоїть на продуктах одного виробника та товарах одного цінового сегмента.
Сторонній розробник/виробник не може створити нову оболонку для неї для індивідуального зовнішнього вигляду. Виходить, що всі iPhone, на яких стоїть версія iOS, наприклад, 13, мають однаковий дизайн осі та набір функцій. Можуть бути винятки – коли на застарілій моделі не відображаються фішки, доступні для нових смартфонів.
Андроїд – операційна система з відкритим вихідним кодом. Його можна міняти, додавати візуальні особливості, функції. Це означає, що є різноманітна кількість оболонок з індивідуальними характеристиками.
Наприклад: різні версії Google Pixel UI, Samsung One UI, OnePlus OxygenOS, Xiaomi MIUI, Oppo ColorOS. Вони відрізняються одна від одної. І при детальному аналізі довелося порівнювати кожну з них з iOS.
Раніше у статті про смартфони ми говорили про те, що зараз дизайн пристроїв усереднений. Усі гаджети приблизно одного розміру (найпопулярніший розмір 6,4 дюйма), форми (із закругленими кутами), з подібним розташуванням кнопок (праворуч). Дизайн самих операційних систем також схожий.
Є віджети, які можна розміщувати на різних робочих столах. Є програми, які можна групувати за папками. У iOS та Android можна вибрати зовнішній вигляд робочого столу та адаптувати під себе. Це може бути просто красива картинка з віджетом часу та погоди, або робочий стіл для розважальних програм. Усі непотрібні віджети та іконки можна прибрати, залишивши лише необхідні.
Звичайно, у iOS та оболонок на Андроїд є відмінності в дизайні та можливостях. Це особливості, притаманні конкретної версії ОС. Наприклад, у новому Apple iPhone 14 Pro і Pro Max немає звичної «чубчика» у верхній частині екрану.
Тепер там “динамічний острів”. Це поле, яке потрібне для розширення робочого простору. З нього можна керувати деякими програмами. Наприклад, перемикати музику. Такої вбудованої фішки у смартфонів на Андроїді немає. Але народні умільці вже зібрали програми, які дозволяють додати острів на Андроїд.
Але яка вісь у результаті зручніша? Питання з каверзою, на яке відповіді немає. Це справа звички. Apple намагається створювати максимально комфортний робочий простір.
Підтвердження цього:
– Новий динамічний острів, що розширює робочий простір;
– режим фокусування, який не дозволить терміновим повідомленням відволікати від роботи. Можна вибрати, хто зможе додзвонитися або надіслати повідомлення у цей період;
– спільний перегляд відео під час дзвінка FaceTime – можливість стати ближче та провести вечір разом, навіть якщо ви далеко та багато іншого.
У смартфонів на Андроїді також є фішки, які спрощують та покращують роботу з ними. Наприклад, можливість:
– Знімати одночасно з двох камер на Samsung s22 – клева фішка для блогерів;
– керувати гаджетами екосистеми Huawei через Device+ у Huawei P50 Pro та інших моделях від цього бренду;
– розділення екрана на Xiaomi. Особливо ефективно та зручно у моделях з великим дисплеєм. Наприклад, Mix Fold.
Кастомізація (зміна шрифту, віджетів, зовнішнього вигляду іконок, вибір теми) доступна тепер користувачам iPhone. Але це не такі глобальні зміни, які закладені в різні андроїдні оболонки від різних виробників.
Face ID/розпізнавання обличчя, Touch ID/розпізнавання відбитка пальця, графічний та/або числовий пароль — все це є вбудованим у більшості сучасних смартфонів. Як ми писали вище, сьогодні вони максимально усереднені і більшість має схожий набір функцій.
Розпізнавання обличчя не повсюдно зустрічається в Android смартфонах. Тому, якщо є така опція, краще вибирати Айфон.
Для захисту даних у браузері можна використовувати Adblock Browser для Android та Adblock Plus для Safari (iOS). Є програми для шифрування додатків, фото та відео, паролів, нотаток для обох осей. Наприклад: додаток від InShot Inc для Андроїд та Folder Lock для iOS. У магазинах PlayMarket, AppGallery, AppleStore можна завантажити різноманітні утиліти для шифрування важливих даних.
А що про безпеку за можливої втрати?
Всі пристрої можна:
Принцип роботи захисних опцій схожий. Різниця в тому, що виконується це через різні облікові записи: iCloud, Mi обліковий запис, Google обліковий запис.
Але що безпечніше – Android чи iOS? Є думка, що техніка Apple краще захищена. Як видно з прикладів вище, особливості пошуку та блокування втрачених гаджетів приблизно однакові. Як і способи блокування телефону.
Але Apple повністю контролює свою екосистему. У них є єдиний магазин, з якого можна встановити програми, ніхто не вносить поправок у вісь, крім самої компанії. Також команда знаходить та усуває баги оперативно, випускає оновлення системи. Тому iOS менш уразливий.
Безпека Android пристрою багато в чому залежить від свідомості користувача. Якщо людина не зламала систему (не отримала root права), не встановлювала сумнівні збірки та apk-файли, не переходила за шкідливими посиланнями, то швидше за все проблем з безпекою у неї не буде.
Завантажити потрібні програми можна з різних встановлених магазинів. Але якщо для власників Айфонів доступний тільки AppStore, то на Android можна поставити Play Market, App Gallery, GetApps, RuStore також можна завантажити apk-файл з сайту розробника для самостійної установки. Це означає, що можна отримати доступ до програм, яких немає у попередньо встановленому магазині утиліт.
Музику, картинки, відео тепер на Apple завантажувати простіше, ніж раніше. Наприклад, завантажити потрібне зображення можна безпосередньо із браузера. Є сторонні менеджери для завантаження файлів. Наприклад: eSound Music, Browser and Documents Manager та інші.
Протистояння Android та iOS в епоху санкцій продовжується. Хоча з’явилися обмеження, пов’язані зі смартфонами:
До нової реальності трохи краще адаптована система Android:
Якщо під час кризи ви вирішите освоїти Android і купити новий телефон, то легко зможете перенести дані з Айфона на Андроїд.
Варто вибрати iOS, якщо:
Варто вибрати Android, якщо:
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…
View Comments
Я так зрозумів, що це скопіювана стаття із якогось російського сайту!!! Це в них там санкції та карти мір та система сібпей!
По-перше: автор, якого хрена від них копіювати?!?
По-друге: хоч би перечитав з перед того, як публікувати та адаптувати для українців!
Хоч велика ймовірність, що це бот