Сучасний смартфон зазвичай служить власнику від року до трьох років, після чого або втрачає актуальність, або просто набридає. Тоді з’являється бажання продати пристрій і отримати частину витрачених коштів. Однак у багатьох випадках люди хочуть продати смартфон за вищою ціною, ніж він справді коштує на момент продажу. Це пояснюється різними чинниками, і ось п’ять порад, як збільшити вартість пристрою на вторинному ринку:
Важливим фактором, що підвищує привабливість смартфона, є його зовнішній вигляд. Це можна легко досягти, використовуючи захисне скло та чохол, які збережуть вигляд телефону як новий. І це не коштує багато: кілька сотень гривень, і ваш пристрій виглядатиме як новий, що зробить його більш привабливим для покупців.
Багато хто викидає коробку від смартфона одразу після покупки, але насправді це важливо. Комплектація допомагає продати пристрій дорожче і швидше. Коробка з серійним номером — це ще й доказ права власності. Не варто також викидати зарядку, навіть якщо вона вам не підходить: вона буде корисною при перепродажу.
Зношена батарея може значно знизити ціну вашого смартфона на вторинному ринку. Заміна акумулятора коштує грошей, і не завжди можна знайти якісну батарею, особливо для моделей, як iPhone. Тому намагайтеся зберігати батарею в хорошому стані до моменту продажу.
Ідеальний час для продажу старого смартфона — це кілька місяців до виходу нової моделі. Наприклад, якщо нові iPhone зазвичай виходять у вересні, то варто продавати свою модель влітку. Це час, коли на ринку є більше покупців. Для дуже старих моделей (понад 5 років) ці правила не діють, оскільки ціна на них вже стабільна.
Не обмежуйтеся лише популярними майданчиками для продажу, такими як «OLX». Використовуйте всі можливі канали: публікуйте оголошення у місцевих пабликах у ВКонтакті та Telegram, на особистих сторінках у соцмережах, а також розміщуйте сторіз. Ваші знайомі і підписники зазвичай більше довіряють покупкам у перевірених людей, навіть якщо ціна трохи вища.
Зрозуміло, все перераховане вимагає зусиль, але це варто того. Філософія «не хочу обмежувати себе заради незнайомого покупця» насправді є самообманом: ви обмежуєте себе лише для того, щоб отримати більше грошей за свій пристрій. А гроші, які ви отримаєте, — це ваша інвестиція в час і ресурси, які ви витратили на роботу.
Дешеві смартфони можуть бути не лише економічними, але й дуже зручними для повсякденного використання. Наприклад,…
Компанія Apple планує випустити оновлену версію свого ноутбука MacBook Pro з фірмовим процесором Apple M5…
На нещодавньому заході GDC старший інженер Sony Гаррет Фредлі анонсував запуск амбітного проекту під назвою…
Apple розробляє новий застосунок «Здоров’я» на основі штучного інтелекту для ефективного моніторингу показників користувачів. Про…
Компанія Xiaomi продовжує активно розвивати свої операційні системи і на черзі запуск нової версії HyperOS…
Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…