Статті

Виробництво смартфонів продовжує знижуватись. Є кілька причин

Share
Час читання: 2 хв.

У липні-вересні 2022 року по всьому світу випущено 289 млн. смартфонів , що на 0,9% менше, ніж у попередньому кварталі, і на 11% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зазвичай третій квартал припадає пік виробництва. Але не цього разу.

Результати у цифрах

Samsung випустила за три місяці близько 64,2 млн. смартфонів, продемонструвавши зростання щодо попереднього кварталу в 3,9%. Apple за той же період виробила 50,8 млн. пристроїв, теж зберігши зростання — зазвичай у третьому кварталі корпорація активно готується до презентації чергового покоління iPhone.

У лідерах за кількістю випущених смартфонів також лідирують Xiaomi (включаючи бренди Redmi, POCO та Black Shark), OPPO (включаючи realme та OnePlus) та vivo (разом з iQOO). Серед цієї трійки тільки Xiaomi вдалося зберегти темпи виробництва, а решта двох зафіксувала падіння.

Причини – економічна нестабільність, локдауни (так, знову)

Аналітики TrendForce вважають, що на Xiaomi, OPPO, vivo та інші китайські бренди чекають важкі часи. Їхній домашній (і основний) ринок сильно перенасичений. А «політика нульової терпимості» до COVID-19, яку проводить китайський уряд, сильно гальмує не тільки виробництво, а й внутрішній попит.

На продаж та, відповідно, виробництво впливають і загальносвітові економічні труднощі. Рекордна інфляція у США та Європі. Такий великий ринок, як Індія, також очікує на зниження темпів зростання економіки , зокрема через подорожчання енергоносіїв.

У четвертому кварталі 2022 року буде випущено до 316 млн. пристроїв, вважають експерти TrendForce. Незважаючи на зростання щодо попереднього кварталу, показники залишаються нижчими за торішні. До того ж, невідомо, як на рівень виробництва вплине призупинення фабрики з випуску iPhone у місті Чженьчжоу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024