Український школяр створив розумну маску: який має вигляд і що вміє

136

Одеський школяр Михайло Чумаченко у 14 років розробив розумну світлодіодну маску Qudi Mask. Хлопець стверджує, що це – перша у світі емоційна маска.

Qudi Mask вона реагує на рухи голови, відкриває рот під час розмови та може показувати різноманітні анімації. Про це Чумаченко розповів у інтерв’ю виданню Dou, – пише 24 канал.

Одесит захопився програмуванням ще у 12 років. У 14 – почав працювати над власним стартапом. Зараз хлопцю 16 і він продовжує розвивати власну справу.

З чого все почалося

Коли Михайлу було 12, він почав вивчати програмування у IT2School. Спочатку його не надто цікавило нове заняття, проте все змінилося після перших реалізованих проєктів.

Завдяки наполегливій праці хлопець потрапив у Atom Space – освітній простір для підлітків. Там він зустрів багато однодумців, яких цікавила IT-сфера.

Як з’явилася Qudi Mask

Неочікувано, але винахід хлопця пов’язаний іншим захопленням. З 12 років він займається брейк-дансом, де танцюристи намагаються виділитися серед інших – для цього обирають яскраві та незвичні аксесуари.

Я хотів якось підкреслити свій стиль на тлі всіх брейк-дансерів. Спочатку носив звичайну тканинну маску. А потім вирішив, що можу зробити щось оригінальніше, адже займаюся ще й програмуванням,
– зазначив Чумаченко.

Так з’явився перший прототип Qudi Mask. Маска була максимально проста: мала лише 30 пікселів. Основний її блок живлення був у кишені, туди йшов провід. Михайло побачив, що маска подобається людям, тож вирішив розвивати та вдосконалювати цю ідею.

Що вміє розумна маска

Основне завдання Qudi Mask – привертати увагу до того, хто її носить. “На вечірці, в натовпі, під час зйомки відеокліпів. Можна виводити на неї логотип своєї компанії або писати щось, тобто рекламувати себе”, – пояснив одесит.

Популярні новини  Стало відомо коли розпочнеться продаж Xiaomi Mi 11 Ultra та Mi Band 6 в Україні

За допомогою вбудованого LED-екрану на неї можна вивести понад 15 анімацій. Якщо користувач розмовляє, маска також відкриває рот. Крім цього, вона реагує на рух голови. Якщо хитати головою з боку в бік, з’явиться напис “Ні”, якщо кивати – тоді “Так”.

Є спеціальні програми як для Android, так і для iOS. Кожен користувач зможе налаштувати Qudi Mask, враховуючи свої індивідуальні побажання.

Про плани на майбутнє

Найближчим часом розробник має намір вдосконалити свій винахід. Зокрема – зробити так, аби через додаток можна було створювати рухомий рядок, тобто виводити на маску будь-який текст, малюнок або картинку.

Маска Qudi Mask

Крім цього, намагатиметься реалізувати розпізнавання посмішки. Аби маска визначала, коли людина посміхається без додаткових кнопок чи застосунків. Адже під масками люди не бачать міміки співрозмовника.

Ми почали активно продавати маску десь пів року тому, коштує вона 219 доларів. Зараз продано вже десь 50 штук. Працюємо над різними варіантами маркетингової стратегії, тестуємо рекламу в соцмережах,
– розповів Чумаченко.

Хлопець зараз навчається у 11 класі та ще не визначився з навчальними закладом, де здобуватиме освіту. Поки що задумується про маркетинг, team-менеджмент або розробку програмного забезпечення. Тобто щось, пов’язане з тим, чим він займається – IT або бізнесом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я