У США агенти ФБР затримали британського програміста, який випадково зупинив вірус WannaCry. 22-річному експерту з кібербезпеки Маркусу Хатчінсу висувають підозру в поширенні іншого шкідливого програмного забезпечення, передає “Бі-бі-сі“.

Реклама

За даними міністерства юстиції США, відомий в Інтернеті під нікнеймом MalwareTech Хатчінс у 2014-15 роках створював і реалізовував троянський вірус Kronos. Програма розроблена для викрадення паролів кредитних карток з комп’ютерів.Повідомлення про арешт Хатчінса розповсюдила американська служба федеральних маршалів. За словами знайомого Хатчинса, того затримали в аеропорту. Затримання програміста підтвердив і представник британського центру кібербезпеки, хоча додатково коментувати нічого не побажав.

Минулого тижня у Лас-Вегасі відбулись відразу дві великих конференції з кібербезпеки – Black Hat та Def Con, на які, як повідомляється, і з’їхалися хакери з усього світу. Де утримують Хатчінса, наразі невідомо.

Нагадаємо, вірус-здирник WannaCry, який у травні цього року практично самотужки зміг призупинити Хатчінс, вимагав гроші в користувачів комп’ютерів з операційною системою Windows. Після цього чоловік став відомим як “випадковий герой”. Програма ж тоді вразила 150 країн світу, зокрема й Україну.