Meta планує використовувати ядерні центри для обробки даних штучного інтелекту

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно обробляють тисячі, а іноді й мільйони операцій. У пошуках довгострокового рішення для енергозабезпечення таких центрів, компанії, як Meta, починають звертати увагу на ядерну енергію.

Що варто знати

Meta прагне додати від 1 до 4 гігаватів ядерної генерації в США. Раніше її спробу розмістити дата-центр поруч із наявним ядерним реактором заблокували через екологічні суперечки. Зараз компанія готова розділити витрати на розробку нових ядерних станцій і зобов’язується купувати електроенергію після їх запуску. Для реалізації своїх планів Meta запросила пропозиції до 7 лютого 2025 року, з наміром розпочати роботу реакторів у 2030-х роках.

Реклама

На відміну від минулого, цього разу Meta не наполягає на точному розташуванні майбутніх станцій, якщо вони забезпечать енергією не лише її інфраструктуру, а й місцеві спільноти. Такий підхід може допомогти уникнути регуляторних проблем, які раніше ставали на заваді її проєктам і планам інших гігантів, як-от Amazon.

Чи зможе Meta реалізувати ці амбітні плани — питання відкрите. Водночас вона не єдина з такими ініціативами: Amazon прагне перейти на 100% відновлюваної енергії вже до 2025 року, а Microsoft також експериментує з ядерною генерацією. Очевидно, що така енергія потрібна більше для скорочення викидів від викопного палива, ніж для підтримки роботи соцмереж, але це, безумовно, великий крок вперед.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ