Відеокарти Intel: спочатку рівень GTX 1650, потім-конкуренція з RTX 2080 Ti

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Настав 2020 рік, а це означає, що саме цього року компанія Intel випустить свою першу за багато років дискретну відеокарту. Незважаючи на чималу кількість чуток і витоків, ми поки не особливо розуміємо, що ж нас чекає.

Джерело вирішив поєднати наявну інформацію, власні дані і аналітику, щоб припустити, що ми отримаємо в результаті під виглядом відеокарт Intel Xe.

Отже, як показали недавні витоки, базовий GPU DG1, який з’явиться на ринку першим, буде містити 96 виконавчих блоків. Джерело вважає, що середньорівневий GPU Intel Xe отримає 128 блоків, а високопродуктивний — 256 або 512. Правда, різниця між 96 і 128 не так вже й велика, щоб відповідні відеокарти ставилися до абсолютно різних сегментів.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Однак тут потрібно враховувати ще один фактор. Представник Intel свого часу обмовився, що три різних GPU Xe будуть засновані на трьох різних мікроархітектурах. Ми знаємо, що GPU DG1 належить до покоління Gen11, яке також буде присутній в процесорах Tiger Lake. А ось умовний DG2 буде заснований вже на мікроархітектурі наступного покоління (Gen12?), а це означає, що приріст продуктивності щодо DG1 буде обумовлений не тільки збільшенням кількості виконавчих блоків. Відповідно, високопродуктивний DG3 буде заснований на мікроархітектурі наступного щодо DG2 покоління.

Джерело також вважає, що найбільш вірогідною датою виходу першої відеокарти є червень, що співвідноситься з наявними чутками. Згідно з цими чутками, спочатку ми отримаємо тільки адаптери на основі GPU DG1. Коли вийдуть інші, можна тільки гадати. Цілком ймовірно, що взагалі не в цьому році.

Що стосується продуктивності, поки є лише чутки про те, що DG1 буде приблизно на чверть швидше, ніж топовий GPU в процесорах Tiger Lake, але це мало про що нам говорить.

Один з джерел вважає, що відеокарта на основі DG1 буде приблизно на рівні GeForce GTX 1650, тобто це буде бюджетна відеокарта нижнього цінового сегмента. GPU Xe з 256 виконавчими блоками дозволять створити відеокарту рівня GeForce RTX 2060/2060 Super, а 512 виконавчих блоків нібито будуть відповідати рівню RTX 2080 Ti або навіть вище. Але це поки все більше схоже на ворожіння на кавовій гущі, хіба що щодо DG1 можна робити якісь більш-менш виразні прогнози.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.