Приблизний час читання: 4 хв

Радіолокаційна радіостанція для ЗСУ: дальність – 500 км, виявлення цілі – 40 км

0

Вже за рік Збройні сили України оновляться новими радіолокаційними станціями вітчизняного виробництва. Він не має аналогів, а за деякими показниками значно обходить конкурентів із Росії, Франції, США та Ізраїлю.

Дванадцятитонний модуль повністю готовий до використання за 10 хвилин. Для порівняння, радіолокаційні системи попереднього покоління – у бойове положення ставали за півгодини – годину.

Мобільний оглядовий 3D радіолокатор – унікальна розробка запорізьких конструкторів комплексу Іскра. Вони заявляють, що їхня розробка – втілення надсучасних технологій. Дальність роботи станції – 500 км, висота виявлення цілі – 40 км. Стеження за кожним об’єктом ведеться у трьох осях координат.

Для обслуговування радіолокатора потрібні 3 оператори. Станція може працювати цілодобово, завдяки власним генераторам. Не підведе у будь-яких кліматичних умовах, у низовині і у горах. Крім того, комплекс вдалося зробити компактним – всього 6 метрів, попередники були учетверо довші. Тож станцію можна перевозити невеликими транспортними літаками.

Читайте також  Майбутній iPhone може отримати закруглений скляний корпус і круглий екран

Радіолокатор вже добре зарекомендував себе під час останніх навчань на півдні країни. На фронт така установка має надійти вже за рік.

До слова, для української артилерії створюється новий оперативно-тактичний комплекс Грім, який зможе стріляти в чотири рази далі, ніж старий радянський ракетний комплекс Точка-У.

джерело

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут