Зараз майже ні у кого з експертів немає сумнівів в тому, що бойові вертольоти майбутнього зможуть похвалитися більш високою швидкістю, ніж існуючі машини. Найактивніше це питання опрацьовують США, де діє велика програма Future Vertical Lift, покликана забезпечити Збройні сили принципово новими вертольотами різних класів, про це пише портал iTechua.com
Різні компанії вже продемонстрували своє бачення того, як можна вирішити питання підвищення швидкості при збереженні високих бойових якостей і задовільного бойового радіусу. Однією з таких компаній стала Boeing, яка запропонувала забезпечити ударний вертоліт McDonnell Douglas AH-64 «Апач» додатковим штовхає гвинтом в хвостовій частині фюзеляжу.
Зараз фахівці корпорації продемонстрували , як повинен виглядати такий вертоліт. Концепт показали на щорічному форумі організації The Vertical Flight Society, раніше відомої як Американське вертолітне товариство. Це некомерційна технічна організація з розвитку вертикальної авіації, комітети якої діють по всьому світу.
Концепція, що отримала назву AH-64 Block 2 Compound, розвивається в якості одного з пропозицій для згаданої вище програми Future Vertical Lift (FVL). «Boeing прагне надати доступний засіб для збереження поточного середнього ударного вертольота армії США AH-64« Апач », здатного виконати різні завдання на полі бою майбутнього аж до 2060 року», – йдеться в письмовій відповіді компанії на питання Rotor & Wing International. «Мета Boeing – пропонувати і впроваджувати нові технології, які дозволять отримати передовий« Апач »в кінці 2028 року», – стверджує американський авіабудівник.
Як раніше стало відомо, застосування третього гвинта дозволить підвищити швидкість і дальність польоту AH-64 на 50 відсотків, а також збільшити економічність нової машини на 24 відсотки. При цьому ціна вертольота повинна зрости всього лише на 20 відсотків.
Перспективному вертольоту від Boeing належить витримати непросту конкуренцію з боку новинок від інших виробників. Наприклад, недавно компанії L3 Technologies і AVX Aircraft Company показали вигляд інноваційного надшвидкісного бойового вертольота для програми армії США Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA). Крім співвісного несучого гвинта, вертоліт отримав два рушія з боків фюзеляжу.