Індонезія проти iPhone 16: навіть $1 млрд від Apple не змінили ситуацію

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Індонезія не дозволила продаж iPhone 16, попри обіцянку компанії Apple інвестувати $1 мільярд у будівництво заводу AirTag. Причина відмови — невиконання вимоги, що передбачає використання 40% місцевих компонентів у смартфонах.

Що ще відомо

Відповідно до повідомлень AFP, Індонезія підтримала заборону на продаж iPhone 16 після того, як переговори з Apple зайшли в глухий кут. У міністерстві інвестицій зазначили, що компанія не дотрималась вимог внутрішнього ринку, зокрема щодо локалізації виробництва.

Реклама

У жовтні 2024 року Індонезія заборонила рекламу та продаж iPhone 16 через те, що Apple не виконала інвестиційні зобов’язання, згідно з якими 40% компонентів телефонів повинні бути виготовлені в Індонезії. Це частина стратегії уряду, спрямованої на залучення інвестицій від великих технологічних компаній.

Міністр інвестицій Розан Рослані підтвердив, що Apple готова інвестувати $1 мільярд у будівництво заводу на острові Батам, де буде вироблятись до 65% світових постачань AirTag. Проте, на сьогоднішній день міністерство не має підстав для надання сертифіката на відповідність вимогам щодо локальних компонентів для продукції Apple.

Міністр промисловості Індонезії Агус Гуміванг Картасасміта зазначив, що хоч компанія і вела переговори, угоди так і не було досягнуто. Він також додав, що індонезійські чиновники висунули Apple зустрічну пропозицію, однак відповіді так і не отримали.

На запитання щодо того, чи може Apple реалізувати iPhone 16 в Індонезії, міністр зазначив, що компанія має можливість це зробити, якщо швидко відгукнеться на пропозицію уряду.

Загалом, Apple намагалася переконати уряд, пропонуючи збільшити інвестиції в Індонезії на $100 мільйонів, але цей крок був відхилений.

Хоча продаж iPhone 16 заборонено, ввезення телефонів у країну дозволено за умови, що вони не будуть використовуватись у комерційних цілях. Згідно з інформацією, близько 9 000 одиниць нової моделі вже потрапили в Індонезію через некомерційний імпорт.

Крім того, аналогічну заборону на продаж отримали і телефони Google Pixel з тієї ж причини — невиконання вимог щодо локалізації компонентів. Минулого року в країну було ввезено близько 22 000 таких телефонів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ