Захисник Windows почав блокувати uTorrent

Час читання: 2 хв.

Ніколи такого не було, і ось знову: антивіруси знову позначають торрент-клієнт uTorrent як потенційно небезпечний додаток. Після недавнього оновлення баз Захисник Windows почав автоматично відправляти програму в карантин.

Реклама

Microsoft ще в минулому році назвала uTorrent додатком з поганою репутацією, але до цих пір антивірус компанії ніяк не втручався в роботу торрент-клієнта. Що змусило корпорацію перейти до більш рішучих дій – невідомо. Але як мінімум ще п’ять сканерів в базі VirusTotal солідарні з Захисником Windows. До них відносяться ESET NOD32 і «хмарний» HouseCall від Trend Micro.

Як повідомили в BitTorrent, на сайті доступні три версії uTorrent. Windows Defender лається на одну з них, яка встановлена ​​приблизно у 5% користувачів. Компанія вважає це помилковим спрацьовуванням, але нічого не говорить про причини такої поведінки антивірусних сканерів. Якщо що, Захисник дозволяє скасувати рішення про відправку в карантин і додати програму в виключення. Це поверне uTorrent до життя.

Зараз читають  Вийшло термінове оновлення Windows: Microsoft усунула серйозну вразливість Wi-Fi

Спочатку uTorrent (а точніше, μTorrent) замислювався як легкий клієнт без зайвих функцій. Перша версія програми вийшла в 2005 році. Не так давно стало відомо, що в 2006-му проект перейшов під крило Spotify. Тоді ще невідомий стартап зацікавився як творцем програми Людвігом Стрігеусом, так і самою технологією пірінгових мереж (використовувалася музичним сервісом аж до 2014 року). Через кілька місяців після поглинання Spotify продала uTorrent компанії BitTorrent.

У 2011 році з’явилася платна версія uTorrent Plus, але більшість користувачів цілком влаштовував безкоштовний варіант, який в 2012 році почали монетизувати. Спочатку це була лише реклама, але чим далі в ліс, тим більше дивні методи заробітку вибирали розробники. У 2015-му, задовго до “буму” прихованого майнінгу криптовалюти в браузері, uTorrent почав таємно встановлювати на комп’ютери користувачів програму EpicScale для видобутку біткоінів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОextremetech

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.