Нові розумніх пристрої, які показують, як далеко просунулися технології.
Ще років 10 тому ми обходилися простими телефонами і писали справжні паперові листи. А сьогодні в звичайному смартфоні у нас десятки додатків, гаманець і камера. Але вчені та інженери працюють не покладаючи рук і дивують нас свіжими технічними винаходами. Деякі поступово входять в наше життя, а інші існують поки лише у вигляді проектів.
1. Багаж, який їде сам по собі
Для завзятих мандрівників, які не мислять себе без перельотів, компанія ForwardX розробила спеціальну валізу, здатну їхати самостійно поруч з господарем. Для того щоб їй управляти, не потрібно джойстиків і складних команд – вона прив’язується до смарт-браслету і їде поруч із власником. Звичайна ручка у такої валізи теж є. У серійне виробництво агрегат ще не вийшов, і його ціна поки не оголошена.
2. Нічний світильник для унітазу
IllumiBowl – світильник, який встановлюється під обідок унітазу і рівномірно освітлює простір навколо себе. Просто уявіть, що вам не потрібно включати світло щоразу, коли ви йдете до туалету.
3. Кишеньковий сканер-спектрометр
Якщо ви стурбовані здоровим харчуванням і взагалі стежите за тим, що вас оточує, то кишеньковий сканер LinkSquare вам точно стане в нагоді. Пристрій допомагає перевірити буквально все, що тільки підвертається вам під руку, – продукти, рідини, матеріали. Особливо зручно використовувати його на кухні, при походах за продуктами і в подорожах. Наприклад, спектрометр може видати рекомендацію, який продукт свіжіше. Технології не стоять на місці, і, будемо сподіватися, скоро такі прилади будуть монтувати в смартфони.
4. Лоток з функцією автоприбирання
Особливо ледачі (або просунуті) господарі, виявляється, вже вдалися до автоматичних лотків для своїх вихованців. Роболоток вміє скидати відходи життєдіяльності вихованця в ізольований відсік, а господареві залишається тільки винести наповнений пакет. Виглядає такий “смарток” ну дуже футуристично. Його вартість, до речі, висока, але не зашкалює – близько $ 450.
5. Робобджоли
Патент на створення спеціальних “робобджіл”, зовсім як в одному з епізодів серіалу “Чорне дзеркало”, подала компанія Walmart. Віднедавна ритейлер активно підтримує охорону навколишнього середовища, і “дрони-запилювачі” повинні цьому сприяти. За задумом інженерів, дрони зможуть виконувати майже всі функції справжніх бджіл, хіба що мед робити не будуть (хоча, хто знає?). У перспективі це допоможе зберегти безліч рослин і розвивати сільське господарство в самих різних регіонах землі.
6. Смарт-вулик
Кілька років тому підприємці з Австралії запатентували і зібрали спеціальний бджолиний вулик, звертатися з яким простіше простого. Модульний вулик, що збирається як конструктор, дозволяє не тільки утримувати бджіл, а й на місці здійснювати збір меду. Проект так вразив користувачів однієї краудфандінгової платформи, що вони зібрали потрібну суму, і тоді його запустили у виробництво. Зараз підприємці знову звернулисядо краудфандінгу, щоб зібрати кошти на нову, покращену модель вулика.
7. Найрозумніший обруч
Індивідуальні заняття спортом і фітнесом в XXI столітті складно уявити без гаджетів і різних пристроїв. А ось ентузіасти з США оснастили датчиками спортивний снаряд. Та ще й який! Зустрічайте – це VHOOP, розумний хулахуп. Смарт-обруч оснащений датчиком руху, який відстежує інтенсивність тренувань в режимі реального часу, відправляючи результати на смартфон. Крім режиму тренування у VHOOP є і змагальний – з глобальними рейтингами і списками кращих.
8. Пов’язка для сну, яка позбавляє від хропіння
© VVFLY Electronics / indiegogo
Китайський виробник VVFLY давно вивчає проблеми людського сну. Розробники спробували зробити пристрій, який би покращував сон і вирішив проблему хропіння. Як заявляє виробник, завдяки спеціальним вібраціям їх смарт-пов’язка для очей допомагає оптимізувати дихання і позбавляє від хропіння. І є підстави їм вірити: цей пристрій вже не просто прототип, а серійний товар.
9. “Розумний презерватив”
Нещодавно компанія British Condoms показала проект “розумного презерватива” i.Con. Він виглядає як фітнес-браслет, але призначений для інших частин тіла і вимірює інші показники. Оберегти від хвороб або вагітності він поки не може (хоча автори працюють над цим), тому гучну назву дано авансом. Датчики зчитують активність під час статевого акту. Серед параметрів, що відслідковуються – тривалість, швидкість і інтенсивність руху, найбільш популярні пози і кількість актів за проміжок часу, температура статевих органів, а також кількість втрачених калорій. При бажанні користувачі зможуть ділитися своїми досягненнями з іншими.
10. Маска на сторожі ваших розмов
Пристрій під назвою Hushme, хоч і виглядає трохи дивно, служить для важливої місії: він зберігає в таємниці все, що ви говорите. Ще ця гарнітура дозволяє поговорити по телефону в будь-якому місці, не заважаючи людям навколо. Сам по собі винахід начебто потрібний, але ось зовнішній вигляд поки залишає бажати кращого. І так, Hushme може імітувати голос Дарта Вейдера.
Бонус: антігаджет
Кілька років тому Грегхем Дюгоні був на музичному фестивалі. Там його здивувала поведінка деяких людей: вони знімали підпитих колег і викладали ролики в мережу, вважаючи це забавним. Тоді Дюгоні задумався над дозволенимї ступенем конфіденційності і запустив свій стартап Yondr.
Дюгоні вважає, що без смартфона можна прекрасно обійтися кілька годин. Наприклад, на концерті, під час спілкування з друзями або в навчальному закладі. Компанія виробляє спеціальні чохли, які закриваються на магніт і які неможливо розмагнітити самостійно. Приходячи на навчання, діти прибирають телефони в чохли, а розмагнічують їх вже після занять. Оригінальна ідея вже знаходить позитивний відгук у американських школах.
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…