Сьогодні, до речі, відзначається Міжнародний день Інтернету.
Всесвітня павутина, глобальна мережа… Нині Інтернет – віртуальна бібліотека всіх знань людства, безмежний кладезь інформативних ресурсів.
Власне, розвиток цієї фантастичної технології почався у 1960-х років, коли уряд США замовив створення розподілених комп’ютерних мереж, стійких до пошкоджень. Попередницею Інтернету стала мережа ARPANET, яка на початку 1970-х об’єднувала близько 200 вузлів. У 80-х роках ті ж американці створили магістральну мережу Національного наукового фонду. А потім почався “ефект лавини” – національні, комерційні, приватні мережі врешті злилися в одну глобальну. У 90-х роках Інтернет став масово доступним.
Цікаво, а чи змінився він за останні 20 років? І як буде змінюватися далі?
“Давайте проаналізуємо комп’ютерну еру. Все почалося у 1956 році, коли у Дартмунді (США) зібралося кілька молодих кібернетиків, які створили перші лампові комп’ютери, – каже Експрес-Онлайн Ірина Юрчак, доцент кафедри систем автоматизованого проектування НУ “Львівська політехніка”, кандидат технічних наук. – Другим поколінням комп’ютерів були транзисторні, третім – комп’ютери на інтегральних схемах, а четвертим – з використанням мікропроцесорів. А вже у 80-х роках Японія створює комп’ютер п’ятого покоління – з функціями штучного інтелекту.
Чи змінився Інтернет за останні 20 років? Та він змінюється кожні півроку! Нинішній Інтернет на повну силу використовує функцію штучного інтелекту. Дивіться: коли ви вводите у пошуковик слово, комп’ютер відповідає вам не як машина, а як людина. За цим стоїть кропітка робота тисяч розробників.
І те, що колись здавалося фантастикою — телефонні розмови з зображенням співрозмовника у реальному часі, віртуальна присутність на наукових конференціях тощо — тепер є цілком банальним явищем”.
Як зауважує науковець, розвиток Інтернету — найперспективніша сфера, яка зараз розвивається семимильними кроками. Чого нам чекати далі? Чим здивує нас інтернет у майбутньому?
“Зараз активно розвивається напрям доповненої та віртуальної реальності. Скажімо, зараз, щоб потрапити у віртуальний світ, нам потрібні аксесуари – спеціальні окуляри, шолом. Зараз ведуться розробки тривимірного світу в Інтернеті, доступного для кожного споживача.
А пам’ятаєте фільм “Голограма для короля”? Програмістам замовили проект, який би дозволяв під час телефонної розмови створювати голограму співрозмовника. І це справді буде зроблено за якихось два-три роки, от побачите”.
Крім того, науковець передрікає, що розвиток інтернет-технологій дозволить нам керувати комп’ютером не лише за допомогою клавіатури, мишки чи команд, а власним голосом.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…