Categories: Смартфони

10 функцій Android, яких не знайти на iPhone

Share
Час читання: 3 хв.

Суперечка про те, що кращі iOS або Android, вже давно не актуальний, адже кожна система хороша по-своєму. Обидві ОС мають як свої плюси, так і мінуси. При цьому абсолютно ідентичними їх назвати не вийде при всьому бажанні. Так що сьогодні ми поговоримо від відмінності цих операційних систем і розберемося в тому, які ж функції Android не доступні власникам яблучних смартфонів і планшетів.

Always-on-Display

Якщо ви використовуєте Android-пристрій з OLED-дисплеєм, то функція Always-on-Display буде для вас вкрай корисна. Погодьтеся, вам не потрібно, щоб включалася підсвічування всього дисплея, якщо ви хочете просто подивитися час, дату, повідомлення або іншу інформацію. Always-on-Display оптимізує роботу заблокованого екрану, дозволяючи значно заощадити заряд батареї.

Кілька користувачів для одного пристрою

Перемикатися між різними користувачами на Android дуже легко. При цьому кожен користувач матиме свій набір програм, фотографій і контактів. На яблучних пристроях такого немає. Якщо ви хочете поділитися своїм гаджетом з друзями або членами сім’ї, то вам доведеться забути про конфіденційність.

Instant Apps

Google додали цю дійсно корисну функцію для Android зовсім недавно. Завдяки їй ви можете спробувати додатки, доступні в Google Play Store, не завантажуючи їх на свій пристрій. Після використання програми, якщо воно вам це не сподобається, немає необхідності проходити через весь процес установки / видалення. Дуже зручно. Шкода, що підтримують її поки не всі програми.

Нічний режим для камери

Однією з особливостей камери Android (хоча і на iPhone вона вище всяких похвал), є нічний режим. Популярні Android-смартфони, такі як Pixel, OnePlus, Samsung і Hauwei, оснащені нічним режимом, призначеним для поліпшення фотографій при зйомці в умовах низького освітлення. Нічний режим – це, здебільшого, програмна опція, так що Apple цілком могла б її додати.

Закрити всі додатки

Ми всі використовуємо десятки додатків на наших смартфонах кожен день. І багато хто з них «висять» в сплячому режимі, витрачаючи заряд батареї. Якщо ви хочете закрити всі програми на iOS, то вам потрібно закрити кожну з них окремо. На Android же закрити всі програми можна одним натисканням.

Додатки за замовчуванням

Одним з переваг Android-пристроїв є те, що ви можете встановити додатки за замовчуванням для різних функцій, такі як перегляд веб-сторінок, телефонні дзвінки, текстові повідомлення і відкриття посилань. Ви навіть можете замінити віртуального помічника на вашому смартфоні.

Віджети на головному екрані

Так, віджети існують і на iOS. Але на Android, вони куди корисніше, так як ви можете закріпити їх в будь-якому місці на головному екрані. У той час, як на iOS ви можете використовувати віджети лише в певній галузі. Та й їх функціональність сильно обмежена.

персоналізація

Тут у Android немає рівних. Ви можете поміняти все, що хочете. Від шпалер і значків додатків до кастомних лаунчер, які змінюють вашу систему до невпізнання. Можна навіть перетворити Android в практично повну копію iOS. А ось на пристроях від хлопців з Купертіно такий фінт провернути вийде.

Розділений екран

Функція поділу екрана вже є на пристроях Apple, але ви можете використовувати її повноцінно тільки на iPad. У цьому немає ніякого сенсу. Чому не можна ввести її і на смартфонах? Проте, можливість поділу екрана на Android-смартфонах присутній. Причому дуже давно.

Відправка файлів через Bluetooth

У Apple є прекрасний AirDrop, але його функціональність дуже сильно обмежена. Ви не можете, наприклад, передати одному аудіофайл або документ. На Android з цим проблем немає. Ви спокійно відправляєте то, що хочете і тому, кому хочете.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як правильно заряджати ноутбук: корисні поради, які ви могли не знати

    Ноутбук — це суперзручна штука, особливо коли хочеш працювати чи дивитись фільм в будь-якому місці.…

    13.11.2024

    Експерт попереджає про нові схеми шахрайства з використанням фото

    Раніше зловмисники використовували повідомлення з інтригуючими фотографіями, наприклад, "Не ти на фото?", прикріплюючи до них…

    13.11.2024

    iOS-версія Google Chrome має нові корисні функції

    Версія браузера Chrome для платформи iOS отримала оновлення з новими функціями, які раніше були доступні…

    13.11.2024

    Програмування важливе навіть в епоху ШІ, стверджує глава досліджень Google

    Глава досліджень Google Йоссі Матіас переконаний, що програмування не втрачає актуальності навіть в епоху стрімкого…

    13.11.2024

    Експерти iFixit оцінили ремонтопридатність нового Mac Mini

    Фахівці порталу iFixit розібрали неттоп Apple Mac mini, який нещодавно вийшов, з чіпом M4, щоб…

    13.11.2024

    Apple розробляє розумний настінний екран: що відомо про новинку

    Новим продуктом Apple може стати незвичайний планшет, який потрібно буде прикріплювати до стіни. Як пише…

    13.11.2024