Categories: Смартфони

Російський додаток FaceApp: чи безпечний він для українців

Share
Час читання: 2 хв.

15 липня сервіс російських розробників FaceApp увірвався у топи за кількістю завантажень у магазинах App Store та Google Play по всьому світу. Шалено популярним додаток став і в Україні.

Однак, існує кілька тривожних фактів про додаток, що змушує задуматись.

“Російський слід”

Сервіс FaceApp був створений у 2017 році. Його творцем є колишній працівник “Яндекса” Ярослав Гончаров, CEO російської компанії Wireless Lab.

Юридична адреса компанії – російська. Як відомо, в Російській Федерації діє закон про зберігання даних користувачів на місцевих серверах. Тож існує ймовірність, що російські спецслужби можуть отримати доступ до даних, які збирає додаток.

Які дані збирає FaceApp?

Як розповів Техно 24 програміст Макс Фрай, FaceApp запитує ті ж дані, які ж збирають більшість інших додатків, як наприклад Facebook.

Так, його розробили в Росії. Створили його ще кілька років тому. Але розлетілося останнє оновлення, яке робить дуже реалістичний результат. Можна багато теорій придумати, але абсолютно всі додатки на телефоні збирають дані користувачів,
– каже Макс Фрай.

Отож, якщо встановити додаток на смартфон, то він також матиме доступ до усіх фото на пристрої. Також FaceApp може збирати інформацію про те, якими сервісами користується власник; на які сайти заходить користувач; деяку інформацію з браузера тощо.

Чи варто боятись?

Подібну інформацію збирають більшість додатків. Ці дані використовують, щоб краще вивчати користувачів і пропонувати їм більш підходящі послуги і релевантну рекламу.

Тож якщо користувачі не мають якоїсь конфіденційної інформації, то боятись не варто.

“Контролювати масові “флешмоби” важко, можливо це випадковість, а можливо і ні. Але розповідати, що це було зроблено росіянами, наприклад, проти українців, може бути нерозумно”, – додав Макс Фрай.

Источник: 24tv.ua

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    У США показали новітні морські дрони Tsunami з рекордною вантажопідйомністю

    Американська корпорація Textron Systems анонсувала випуск багатоцільових автономних надводних суден Tsunami, створених на замовлення Міністерства…

    16.01.2025

    Android 16 отримає одну з найкращих функцій OxygenOS

    Фахівці ресурсу Android Authority в Android 16 версії DP2 виявили підказки, що вказують на нову…

    16.01.2025

    Google Chrome працює над інструментом для блокування спливаючої реклами

    Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…

    16.01.2025

    Samsung закликає користувачів Galaxy S21 встановити нове оновлення ПЗ

    Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…

    16.01.2025

    Новий iPhone SE 2025 отримав дизайн, схожий на моделі Apple 2009 року

    Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…

    16.01.2025

    Суперінтелект уже близько: голова OpenAI зробив сенсаційну заяву

    Сем Альтман, глава OpenAI, поділився своїми амбітними прогнозами щодо майбутнього штучного інтелекту в своєму дописі…

    16.01.2025