Російський додаток FaceApp: чи безпечний він для українців

0

15 липня сервіс російських розробників FaceApp увірвався у топи за кількістю завантажень у магазинах App Store та Google Play по всьому світу. Шалено популярним додаток став і в Україні.

Однак, існує кілька тривожних фактів про додаток, що змушує задуматись.

“Російський слід”

Сервіс FaceApp був створений у 2017 році. Його творцем є колишній працівник “Яндекса” Ярослав Гончаров, CEO російської компанії Wireless Lab.

Юридична адреса компанії – російська. Як відомо, в Російській Федерації діє закон про зберігання даних користувачів на місцевих серверах. Тож існує ймовірність, що російські спецслужби можуть отримати доступ до даних, які збирає додаток.

Читайте також  Музика дня: OnePlus створила фортепіано із 17 смартфонів OnePlus 7T Pro

Які дані збирає FaceApp?

Як розповів Техно 24 програміст Макс Фрай, FaceApp запитує ті ж дані, які ж збирають більшість інших додатків, як наприклад Facebook.

Так, його розробили в Росії. Створили його ще кілька років тому. Але розлетілося останнє оновлення, яке робить дуже реалістичний результат. Можна багато теорій придумати, але абсолютно всі додатки на телефоні збирають дані користувачів,
– каже Макс Фрай.

Отож, якщо встановити додаток на смартфон, то він також матиме доступ до усіх фото на пристрої. Також FaceApp може збирати інформацію про те, якими сервісами користується власник; на які сайти заходить користувач; деяку інформацію з браузера тощо.

Чи варто боятись?

Подібну інформацію збирають більшість додатків. Ці дані використовують, щоб краще вивчати користувачів і пропонувати їм більш підходящі послуги і релевантну рекламу.

Тож якщо користувачі не мають якоїсь конфіденційної інформації, то боятись не варто.

“Контролювати масові “флешмоби” важко, можливо це випадковість, а можливо і ні. Але розповідати, що це було зроблено росіянами, наприклад, проти українців, може бути нерозумно”, – додав Макс Фрай.

Источник: 24tv.ua

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

загрузка...
Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут