Конкурувати на сучасному мобільному ринку, звичайно ж, дуже важко, але опускатися до обману своїх потенційних покупців – це найостанніша справа і найгірше, що може зробити компанія, яка дорожить своєю репутацією. Дослідницька група TECH2 вирішила перевірити поточних лідерів продажів на факт використання спеціальних методів обману, які дозволяють домогтися більш високої оцінки продуктивності в бенчмарках. Принцип роботи даної махінації вже дуже старий і давно відомий: коли операційна система виявляє запущений бенчмарк, процесор починає працювати на своїй граничній потужності, яка в звичайному режимі використання залишається недоступна по ряду причин: високий нагрів, низька автономність, нестабільність робота системи і т.д .
TECH2 і перезібраний популярний бенчмарк «3D Mark» з новим ім’ям пакета, щоб операційна система більше не реагувала на нього будь-яким нестандартним способом. У підсумку, майже всі тестовані ними популярні моделі смартфонів показали той же результат тестування, який був і з оригінальною назвою пакета. Це говорить про те, що майже всі виробники вже перестали обманювати своїх потенційних покупців завищеними цифрами в бенчмарках.
Винятками стали лише Huawei і Oppo (треба сказати, не вперше). Наприклад, реальна робоча продуктивність смартфона Honor 10 майже в 2 рази нижча тієї, яку процесор здатний видавати на піку активності. Мабуть, саме в цьому і полягає відповідь на питання – чому Honor Play відчутно потужніший, ніж Honor 10, хоча вони використовують однаковий процесор? На догоду автономності та меншому нагріванню в смартфоні Honor 10 попросту урізали максимальну продуктивність процесора (до слова, це не дуже-то допомогло). У відповідь на опубліковані результати тестування Huawei пообіцяла, що в найближчому майбутньому всі останні моделі їх смартфонів отримають спеціальний режим, що відключає будь-які обмеження продуктивності. Таким чином, результати в бенчмарках будуть відображати реальний стан справ. Що стосується Oppo, вони вважали за краще поки ніяк не коментувати ситуацію.