Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться робота над Wi-Fi 8. Він називається IEEE 802.11bn і запланований до релізу у вересні 2028 року, через чотири роки. Дещо про нього відомо вже зараз.

Що ще варто знати

MediaTek стверджує, що 802.11bn буде практично ідентичний 802.11be (Wi-Fi 7). У таблиці показано, що максимальна ширина каналу залишиться на рівні 320 МГц з максимальною фізичною швидкістю передачі 23 Гбіт/с. Це теоретичні межі для оптимальних лабораторних умов. MediaTek оцінює реальні результати на рівні приблизно 80% від цих значень.

Реклама

Основна відмінність полягатиме в ефективності пропускної здатності. Замість того, щоб зосередитися на швидкості, робоча група покращує надійність. Зазвичай швидкість скаче. Вона може на секунду різко зрости, а потім впасти, перш ніж буде усереднена з іншими пакетами, що відправляються. IEEE хоче стабілізувати цей процес, роблячи бездротові з’єднання надійнішими.

Поточний план полягає в тому, щоб Wi-Fi підтримував мережі з мінімальною сукупною пропускною спроможністю 100 Гбіт/с. Це дасть змогу обробляти кілька гігабітних з’єднань через один маршрутизатор. Проєкт зачіпає те, як пристрої взаємодіють із мережею. Деякі з удосконалень містять координоване просторове повторне використання, координоване формування променя і динамічну операцію підканалу.

Координоване просторове повторне використання дає змогу точкам доступу узгоджувати свої потужності. Це дає змогу ближчим пристроям оптимізувати свої підключення, не заважаючи далеким. Ранні тести цієї технології показали збільшення пропускної здатності до 25%.

Координоване формування променя – це розширення техніки формування променя з минулих поколінь. Пристрої з ним можуть більш точно направляти сигнали між пристроями в перевантаженій мережі. Хоча це навряд чи буде помітно в малих мережах, це може стати проривом для громадських точок доступу або домашніх мереж із безліччю під’єднаних пристроїв.

Нарешті, динамічна операція підканалу призначає підканали для передавання даних пристроям залежно від їхніх можливостей і потреб. Наприклад, якщо кілька пристроїв завантажують один і той самий файл, DSO автоматично виділить більш просунутим пристроям підканал для більш швидкого завантаження файлу. Ця технологія вже існує в Wi-Fi 7, але її потрібно налаштовувати вручну. У точках доступу Wi-Fi 8 пристрої зможуть автоматично визначати можливості та потреби кожного пристрою в мережі і більш ефективно маршрутизувати дані.

Основна увага в Wi-Fi 8 приділена зручності користувачів. Коли буде реалізовано фінальний проєкт стандарту 802.11bn, він має забезпечити більш плавну та ефективну роботу мережі. Для домашніх користувачів це означатиме більш стабільне бездротове з’єднання з високою швидкістю. Для корпоративних користувачів Wi-Fi забезпечить таку саму швидкість і надійність без необхідності складного адміністрування.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ